2016 UNFOLLOW Detoxu

2015'nin son dönemlerinde markaların instagram kullanımları ile ilgili bir yazı vardı troppodonna'da. Bilmiyoruz, hatırlar mısınız? 2016'nın ilk günlerinde de kişisel instagram kullanımı ile ilgili bazı önerilerimiz olacak. Detoxa meraklıysanız, toksinleri vücuttan atmak için naneleri, portakalları,

Eva-Chen-1050x700

2015’nin son dönemlerinde markaların instagram kullanımları ile ilgili bir yazı vardı troppodonna’da. Bilmiyoruz, hatırlar mısınız? 2016’nın ilk günlerinde de kişisel instagram kullanımı ile ilgili bazı önerilerimiz olacak. Detoxa meraklıysanız, toksinleri vücuttan atmak için naneleri, portakalları, salatalıkları sürahiye doğruyorsanız (bu arada tarifin doğrusu şöyle: 4 büyük bardak suya 1 dilimlenmiş portakal, 1 dilimlenmiş limon, 1 şeritler halinde kesilmiş salatalık 7-8 nane yaprağı. 3 saat beklet ve yağ kırıcı detox suyun hazır) sosyal medyada da duygusal toksinleri atmak için bir detox uygulayabilirsiniz.

Kimlerden vazgeçmeli?

Nefret Takibini Bırakmalısınız

Herkes biliyor ki o insanla aranız hiç iyi değil ya da içten içe bir sinir var (pasif agresif tabir edilen).  O zaman iki de bir o kişinin instagram hesabına bakmanın hiçbir anlamı yok. Biliyoruz dışta dalgaya vuruyorsunuz, yaptığı saçmalıklarla (ki eminiz hep saçmalıyordur) eğleniyorsunuz ama amaç eğlence ise instagramda birçok komik hesap var. Önerimiz @beigecardigan. Tamamen bırakamıyorsanız, azaltarak bırakın. Her gün yerine gün aşırı bakın, haftada bire düşürün, ayda bir, “öyle keyfe keder” falan derken kendisini hatırlamayacaksınız bile.

aimeesong

Kendinizi Değersiz Hissettirenler

Bir kişinin giydikleri, evi, arabası vs. çok mu kusursuz görünüyor? “O çok güzel, ben değilim” diyip boşu boşuna kendinizi değersiz mi hissediyorsunuz? E kolayı var, UNFOLLOW! Sosyal medyada insanlar en iyi versiyonları ile yer alıyorlar. Değil şişman ve asık suratlı, saçı dağılmış bile yok (#morningafter değilse). Bazı insanların hayatları gerçekten boş olabiliyor ve tüm yapabildikleri her gün yeni bir ayakkabı ile instagrama poz vermek de olabiliyor (inanın asıl dram bu). Ayrıca o içinde bulundukları çok lüks ev kendi başarıları olmayabilir, hatta o ev için kötü bir bedel ödemiş ya da ödüyor da olabilirler. Siz kendi değerinizi bilin.

Selfie Çılgınları

Her gün aynı insanların selfie’lerini görmekten gerçekten mutluluk duyuyor olabilir misiniz? Belki sevgiliniz ya da aileniz ya da en yakın arkadaşınızsa (ki o bile sıkıcı olabilir zaman zaman). Yüzünün her açısını, her milimetre ezberlediğiniz ve size hiçbir artısı olmayan o insanı niye takip ediyorsunuz anlam veremiyoruz…

IMG_20130618_110447

Tatilciler

Siz ofiste dirsek çürütürken o sürekli dünyanın dört bir yanından tatil pozları mı koyuyor? Evet seyahat planları yaparken ilham alabilirsiniz, ama biraz sonra stresli bir toplantıya girecekseniz ya da yılın 3. ve 4. çeyreğinin sunumu pusu kurmuş beklemekteyse çok da hoş olmuyor. Üzerinizde negatif bir etki bırakıyor. Tatil planları için size bir öneri: Gideceğiniz yerin başına hashtag koyun en güzel fotoğraflar anında telefona aksın…

Eskinin  Yenisi

Yani eski erkek/kız arkadaşınızın yeni sevgilisi. Siz de haklısınız insan merak ediyor. Eskiden işimiz ne kadar kolaymış. Eğer çok çok ünlü biri ile beraber değilseniz (o zaman az ünlüler de yoktu) onun yeni sevgilisi ile mutluluk pozlarına tvde ya da gazetede maruz kalmazdınız. En fazla ayda yılda bir bir yerde karşılaşırdığınız. Ama sosyal medya onların hergün önünüze çıkarmasın istiyorsanız yine çok basit yapılması gereken. UNFOLLOW.

Pazartesi gününü yarıladık, tatlı bir sendromla beraber, ve siz üstte sayılanları çoktan yapmış olabilirsiniz. Ama yarın yeni bir gün ve nefes almaya devam ettiğiniz her gün gibi harika işler başarabileceğiniz, müthiş sürprizlerle karşılaşabileceğiniz, hayatınızı iyiye doğru değiştirebileceğiniz yeni bir hediye. Toksinlerinizle onu zehirlemeyin.

troppodonna