2016 Yazının En İyi Kırmızı Rujları

2016 yazı kırmızı ruj bakımından oldukça verimli geçecek. Aslında bir kere düzgün bir şekilde uygulamaya alışırsanız, tek bir star ürünle makyajınızı tamamlayabilirsiniz ki bunun da pratik yöntemleri var. Mesela önce dudak kremi ile dudakları iyice

smeared-eye-make-up-3

2016 yazı kırmızı ruj bakımından oldukça verimli geçecek. Aslında bir kere düzgün bir şekilde uygulamaya alışırsanız, tek bir star ürünle makyajınızı tamamlayabilirsiniz ki bunun da pratik yöntemleri var. Mesela önce dudak kremi ile dudakları iyice nemlendirip, sonra fazlasını alıp, tüm dudağı kalem ile doldurmak ve üzerine ruju uygulamak gibi. Hem taşırma riskiniz daha az, hem rujunuzun kalıcılığı artıyor hem de silinen yerlerin altından boş bir çerçeve görüntüsü çıkmıyor.

Snow-White-and-the-Seven-Dwarfs-snow-white-and-the-seven-dwarfs-24821649-500-375

Yaz defilelerinde kızmızı dudaklar Dolce&Gabbana’dan Acne’ye, DKNY’dan Céline ve Oscar de la Renta’ya birçok farklı stilde moda evi tarafından kullanıldı. Tercih edilen genel kırmızı tonu ise Pamuk Prenses’in zehirli elmasını hatırlatacak kadar parlak ve canlı.

hbz-ss2016-trends-makeup-red-lips-dolce-e-gabb-bks-a-rs16-4517Bu tarz makyaj uygulamak istiyorsanız ince bir fondöten (mesela M.A.C Face&Body), kapatılması gereken minik kusurlara concealer, biraz maskara ve kırmızı rujunuz yeterli. Sadece, siz gerek var mı onu bilirsiniz, göz kapaklarınızda biraz şişkinlik varsa açık kahve tonlarda bir far ile doğal gölgeler yaratabilirsiniz.

2016 yazının en sıcak makyaj trendi için tıklayınız. 

hbz-ss2016-trends-makeup-red-lips-celine-clpa-rs16-3101

Şimdi sizin için seçtiğimiz markalara ve rujlarına gelelim…

mac_sku_MRAH10_640x600_0

M.A.C Velvetease Lip Pencil in Just Add Romance

M.A.C Velvetease Lip Pencil in Just Add Romance: Son yıllarda ruj alanında atılmış en başarılı adımlardan biri bu gibi tombul kalem şeklinde rujlar. Clinique, Nars, Revlon gibi markalar uzun zamandır bu rujları müşterisine sunsa da M.A.C için şaşırtıcı ama yeni bir ürün grubu. Uygulaması oldukça rahat.

nars jungle red

NARS Semi Matte Lipstick in Jungle Red

NARS Semi Matte Lipstick in Jungle Red: Nars markasının rujları yoğun pigmentleri ve zengin doku alternatifi ile makyaj severlerin çok sevdiği bir marka. Semi Matte serisi ise tam da normal bir rujun olması gereken matlıkta ama daha yoğun bir renk ile. Eğer dudaklarınız çöllerde kalmış gibi kurusun istemiyorsanız “semi matte” rujları tercih edin. Çatlamış dudaklar seksi de değil…

LAbsolu-Rouge-Velours

Lancome L’Absolu Rouge Velours D’Etincelle

Lancome L’Absolu Rouge Velours D’Etincelle: Lancome markası size biraz eskilerde kalmış gibi gelebilir ama ruj konusunda ona güvenebilirsiniz. Mat dudak parlatıcısı olarak geçen bu likit rujun rengi de işte tam o tarif ettiğimiz zehirli elmanın kırmızısı.

ysl-collector

YSL Beaute Glossy Stain in Rouge Laque

YSL Beaute Glossy Stain in Rouge Laque: YSL Beaute, Cara Delevingne’li dudak hamlesi ile son yılların en sevilen ruj markalarında biri oldu. En çok de kırmızı tonları konuşuluyor. Glossy Stain isimli bu ürünlerinin içerisinde besleyici yağ özleri bulunuyor. Böylece renk dudağa sıkı sıkı tutunuyor.

2016 yazının jean pantolon trendleri için tıklayınız.

troppodonna