2018 İlkbahar "Uygulanabilir" Makyaj Fikirleri

Bu yıl kışın bir türlü gelmemesi gibi bahar da "onun gelmediği yere ben hiç gelmem" gibi bir kapris yapmaz umarız. Çünkü bazı günler biraz da olsa ısınarak umutlandırsa da sonra yine grilik, yağmur ve soğuk


İlkbahar_2018_Makyaj_Trendleri_Oscar_de_la_Renta
Bu yıl kışın bir türlü gelmemesi gibi bahar da “onun gelmediği yere ben hiç gelmem” gibi bir kapris yapmaz umarız. Çünkü bazı günler biraz da olsa ısınarak umutlandırsa da sonra yine grilik, yağmur ve soğuk ile yalnız bırakıyor bizi bahar.
Ama yine de 2018 ilkbahar/yaz defilelerinin backstage’lerine göz atarak güzellik trendleri hakkında konuşabiliriz. Buna engel yok! Yine ayaklarımızı yerden kesen moda evlerinden ilham almaya devam ediyoruz fakat bu sezon en uygulanabilir (hem pratik hem de ürün sadeliği açısından) defile makyajlarından size bir galeri hazırladık!

İlkbahar_2018_Makyaj_Trendleri_Balmain

Balmain

Aydınlık, satenimsi yüz görüntüsü bu yaz da var ama artık Strobe kreme ve diğer incimsi highlighter’ları belki kenara bırakabiliriz. Onun yerine yaz öncesi güneş sezonuna da hazırlık olabilecek besleyici yağ serumlarla fondöteni karıştırmak güzel bir fikir olabilir.

İlkbahar_2018_Makyaj_Trendleri_Carolina_Herrera

Carolina Herrera

Eyeliner’ı tek başına kullanmak isterseniz biraz daha abartıya kaçabilirsiniz. Mesela alt tarafı da işe katmak gibi. Ama yüzününüz kalan kısmını sade bırakmak kaydıyla. Ruj yok, kontür yok, far yok.

İlkbahar_2018_Makyaj_Trendleri_Denis_Basso

Dennis Basso

Eğer esmer ten ve koyu renk gözlere sahipseniz, opak beyaz ya da uçuk gri tonlarda bir far ile bakışlarınızı anında aydınlatabilirsiniz. Ayrıca bu rengin yaşı da yok. Fakat göz kapağı çok mat bir dokuda olduğu için dudakları parlatmak iyi fikir.

İlkbahar_2018_Makyaj_Trendleri_Dolce_Gabbana

Dolce&Gabbana

Kuyruklu eyeliner ve ruj oldukça klasik bir görüntü ama eğer eliniz yatkınsa sakın kendinizi sınırlamayın çünkü klasik olmanın, modası geçmemekle ve herkese öyle ya da böyle yakışmakla kopmaz bir bağı var!

İlkbahar_2018_Makyaj_Trendleri_Emanuel_Ungaro

Emanuel Ungaro

Birçok defilede denenen bir uygulama da gözde beli-belirsiz bir kalem görüntüsü. Sanki geceden temizlendiği halde sabah kalktığınızda gözünüzde kalan o çok inatçı son izler gibi. Önce kalem ile belirgince çizip sonra büyük bir kısmını pamuklu çubuk ile temizliyorsunuz.

İlkbahar_2018_Makyaj_Trendleri_Michael_Costello

Michael Costello

Işıltılı somon tonlarda bir far ile göz kapaklarınızı parlatıp, bu ışıltıyı kaşlara doğru hafifleterek taşıyabilirsiniz. Aynı parlak görüntü yüzün geri kalanında da devam ediyor. Bu uygulamayı modern yapan en önemli ayrıntıysa yüzün kadınsı kontürlerle bölünmemesi. Dudaklarda da önce gül kurusu bir ruj sürülüp sonra önemli bir kısmı peçete ile silinmiş gibi bir sonuç var.

İlkbahar_2018_Makyaj_Trendleri_Naeem_Khan

Naeem Khan

Gözlerde somon ya da bej tonlarda bir farı kirpik diplerini belirginleştiren kahverengi bir kalem takip ediyor. Fakat bu makyajın asıl yıldızı kırmızı ruj üzere sürülmüş, rugan cilasına benzer dudak parlatıcısı.
troppodonna