2018 İlkbahar/Yaz Defilelerinden Makyaj Notları

Geçtiğimiz sezonlarda "makyajsızlık" önümüze en önemli, yeni makyaj trendi olarak çıkmıştı hatırlarsanız. Alexander Wang'ın açtığı yolda birçok marka ilerlemişti. Ve hatta ilk başta cildin çok iyi hazırlanmış olması, makyaj olmasa da kususuz görünmesi gibi uygulama

Marni_İlkbahar_Yaz_2018_makyaj

Geçtiğimiz sezonlarda “makyajsızlık” önümüze en önemli, yeni makyaj trendi olarak çıkmıştı hatırlarsanız. Alexander Wang’ın açtığı yolda birçok marka ilerlemişti. Ve hatta ilk başta cildin çok iyi hazırlanmış olması, makyaj olmasa da kususuz görünmesi gibi uygulama detaylarına önem verilirken zamanla yüzü iyisiyle – kötüsüyle bomboş bırakmaya kadar varmıştı akım.

Fakat nasıl ki modanın yeni gündemi maksimalizm ise, makyajda da bu yönde kıpırdanmalar kendini göstermeye başladı. Tam bir geçiş olmasa da simli tekstürler, gözlerde blok renkler ve farklı eyeliner uygulamaları ile kısım kısım maksimalist akımın yansımalarını görebiliyoruz.

Simi Tercih Edenler

Simler, payetler, pullar kısacası farklı farklı ışık kaynakları bu sezon makyajlarda öne çıkıyor ve adeta bir aksesuar görevi görüyor. Fakat dikkat edilirse, yüz yine boş bırakılarak üzerine sim konduruluyor ki o naif hava bozulup, bir anda parıltılı vamp bir makyaja dönüşmesin.

Dries_van_Noten_İlkbahar_Yaz_2018_makyaj

Dries Van Noten

Gucci_İlkbahar_Yaz_2018_makyaj

Gucci

Jeremy_Scott_İlkbahar_Yaz_2018_makyaj

Jeremy Scott

Topshop_Unique_İlkbahar_Yaz_2018_makyaj

Topshop Unique

Eyeliner’ın Farklı Yorumları

Makyajda yoruma en açık alanlardan biri kuşkusuz eyeliner kullanımı. Kuyruklu, yarım, renkli, geometrik uygulamaları ile sezonda çok çeşidini gördüğümüz eyeliner, günlük hayatta çok abartı denemelerle olmasa da göz şeklinize en yakışan formu ile makyajınıza adapte edilebilir.

Ashley_Williams_İlkbahar_Yaz_2018_makyaj

Ashley Williams

Jason_Wu_İlkbahar_Yaz_2018_makyaj

Jason Wu

Marc_Jacobs_İlkbahar_Yaz_2018_makyaj

Marc Jacobs

Rochas_İlkbahar_Yaz_2018_makyaj

Rochas

Tom_Ford_İlkbahar_Yaz_2018_makyaj

Tom Ford

Kırmızı’nın Tonları Yeniden

Eskiden kış ayları geldiğinde kırmızı dudaklar bordoya doğru koyulurdu. Fakat bu kış kırmızının nar çiçeğinden vişne çürüğüne uzanan zengin paletinde renginizi seçerken kendinize yakışan tonu tercih etmenizi öneriyor gibi markalar…

Dolce&Gabbana_İlkbahar_Yaz_2018_makyaj

Dolce&Gabbana

Helmut_Lang_İlkbahar_Yaz_2018_makyaj

Helmut Lang

Max_Mara_İlkbahar_Yaz_2018_makyaj

Max Mara

Gözlerde Renk Blokları

Gelecek sezonda markalar yine birçok desen ile yaz günlerini renklendirirken, makyaja da aynı anlayış taşınıyor. Tabii yüze çiçek çizmek uygun olmayacağı için (olsa vlogger dostlar için ne kadar da bereketli olurdu değil mi?) far, göz kalemi ya da eyeliner kalın şeritler, sivrilen formlar ve bloklar halinde uygulanıyor.

Fendi_İlkbahar_Yaz_2018_makyaj

Fendi

Marni_İlkbahar_Yaz_2018_makyaj

Marni

Self_Portrait_İlkbahar_Yaz_2018_makyaj

Self Portrait

2018 İlkbahar/yaz defilelerinden şimdiye kadar gözlemlediğimize göre aldığımız notlar bunlar olsa da üzerine makyajları, hatta makyaj markaları ile ünlü isimlerin ne katacakları da önemli. Strobing, contouring, highlighting gibi trendler yıllardır makyaj artistlerinin bildiği uygulamalar olsa da ana akım haline gelmeleri için Kardashian, Rihanna, Beyonce gibi isimlerin desteği gerekiyor.

troppodonna