2018 Sonbahar/Kış Ayakkabı Dosyası

Sezon trendlerinde son olarak (klasik olduğu üzere) ayakkabı dosyasını açıyoruz. Bu sezonun genel kuralsızlık kuralı konu ayakkabı olunca da bozulmadı. Hatırlar mısınız? Geçmişte bir sezon sipsivri burunlar giyerken bir diğerinde yumurta benzeri formlara geçerdik ve

Sezon trendlerinde son olarak (klasik olduğu üzere) ayakkabı dosyasını açıyoruz. Bu sezonun genel kuralsızlık kuralı konu ayakkabı olunca da bozulmadı. Hatırlar mısınız? Geçmişte bir sezon sipsivri burunlar giyerken bir diğerinde yumurta benzeri formlara geçerdik ve bir öncekini nasıl beğendiğimize hayret ederdik. Şimdi öyle bir derdimiz yok. Yuvarlak burunlar da, 90 derece keskinliğinde köşeliler de, ara formlar da… Hepsi ama hepsi kabul. Yani gardırobuzunuz karanlık köşelerine gönderdiğiniz ayakkabı kutularını tekrar gün ışığı ile buluşturmanın, eskiye rağbet ederek evinizdeki bit pazarına nur yağdırmanın tam sezonudur. Tabii tüm bunların içinden defilelerde sık sık kullanılarak gözümüze özellikle takılan modellerin altını tekrar çizmeden olmazdı. Haydi başlayalım konuşmaya!

Vahşi Batıdan Gelenler

Vahşi batıda zamanında oldukça revaçta olan kovboy çizmeleri 90’lardan sonra belki de en büyük geri dönüşüne imza atıyor. Hemen bilek üstü bitenlerden, diz altına uzananlara ve orta boylara farklı boylarda, çok çeşitli renklerde ve zengin materyal varyasyonları ile (deri, rugan, kumaş detaylı, payetli) görmemiz mümkün. En dikkat çekenleri tabii ki metal aksesuarları en fazla olanları.

Vahşi Ormandan Gelenler

Genel olarak bir vahşilik hakim gördüğünüz gibi. Neden? Acaba kadınlar #metoo çağında erkeklere vahşice cevap vermeye mi karar verdiler? Baktılar insan gibi karşılarına alıp konuşmak yetmiyor, her yerde taciz, mobing vb. bitmiyor. En sonunda kadınlar tırnaklarını çıkarmaya başlıyorlar. Olabilir mi?

Fiyonklar

2018 Sonbahar/kış sezonu ayakkabı modası’nda genel anlamda yüksek bir aksesuar kullanımı var. Bol bol bağlamalar, fermuarlar, taş aplikler ve konumuz olan fiyonklar. Fiyonklar en sert görünümlü tasarıma bile daha yumuşak bir hava katmayı beceriyor. Ayrıca büyük boy fiyonklar tarak kemiği geniş olan ayakları bile daha ince ve narin gösteriyor.

Çirkin Sneaker’lar Bitmiyor

Çirkin Sneaker’lar geçtiğimiz sezonlarda “Ugly Fashion” akımı ile çıkış yakalamış, ondan beri de çıktığı tepelerden indirebilen olmamıştı. Kabalaştıkça tasarımları daha çok beğeniliyor, beğenildikçe oyuna yeni markalar katılıyor. Son favori kuşkusuz Versace’ler.

troppodonna

Sorry, the comment form is closed at this time.