2018 Sonbahar/Kış Makyaj Trendleri

2018 Sonbahar/kış sezonun trendlerini yorumlamak için defilelere göz gezdirirken fark ettiğiniz en önemli şey, artık o kadar çok dönemin ve trendin geri dönüşüne aynı anda şahitlik ediyoruz ki sanki yeni söylenebilecek bir söz yok sadece

2018 Sonbahar/kış sezonun trendlerini yorumlamak için defilelere göz gezdirirken fark ettiğiniz en önemli şey, artık o kadar çok dönemin ve trendin geri dönüşüne aynı anda şahitlik ediyoruz ki sanki yeni söylenebilecek bir söz yok sadece aynı kelimeleri karıştırarak yeni cümleler kuruyoruz. 1980’li yıllarda modaya uygundunuz ya da demodeydiniz. Siyah ve beyazdı. Dönemin ruhunu ne kadar çok kavrayabildiğinizi gökkuşağı gibi göz makyajı ile rahatlıkla gösterebilirdiniz. 90’lı yıllarda mat bir ten ve mat bir ruj işi görürdü. 2000’lerde ışıltılar. Ama yıl 2018 ve son dönemde sizi demode gösterebilecek tek şey sanırız ince kaşlar ki aslında geçen gün o duvarı da Rihanna aştı biliyorsunuz. Yani artık size kimse  şu moda ya da bu trend diye pek de dikte edemez. Çünkü bireysellik önemli olan. O nedenle size ilham verebilecek (ve uyarlanabilecek) birkaç podyum makyajı ile sezonda karşımıza daha sık çıkan uygulamalardan bir potpuri (ne kadar zorladık ama değil mi trend kelimesini kullanmamak için) hazırladık.

Suluboya efekti

Eğer göz makyajı adına kolay uygulanabilecek bir trend varsa bu kesinlikle suluboya efekti olurdu. Orta boyutta bir “blend” far fırçasına alacağınız bir parça farı yarı saydam yoğunlukta göz kapağına uyguluyorsunuz. Burada önemli detaylardan biri opak bir ton seçmek, metaliklerden uzak durmak. Bir diğeri de bu modern ve temiz denemeyi kahverengi gölgeler ekleyerek klasikleştirmemek.

Mat Kahve Dumanı

Göz için bir başka trend ise ilhamını 90’lardan alan smokey-dumanlı göz makyajı. Uygulamasında, kaç sezondur alıştığınız hatta bazılarımızın artık gözü kapalı yapabildiği ve ustalığı harmanlamasında yatan klasik smokey tekniğinden bir fark yok. Sadece mat kahve tonları kullanıyorsunuz. Bu nedenle renk geçişleri biraz daha zorlayıcı olabilir. Ama ne demişler “Practice!”Practice! Practice!”

Silik Dudaklar

Bu dudaklar da çok yeni değil bazı sezonlar kapı önünde beliriverir. Sanki suluboya farlardaki transparanlığın dudaklara yansıması gibi. Yine uygulaması oldukça kolay. Hatta size bir heves satın alıp da hiç kullanamadığınız birçok ruju da kullanma fırsatı sağlar. Bordo, kırmızı, kiremit tonlarda bir rujun önce altını iyice nemlendiriyorsunuz sonra üzerine, dışarı taşırmamaya dikkat ederek, rujunuzu uyguluyorsunuz. Bitirici hamle olarak da istediğiniz silikliğe ulaşana kadar bir peçete yardımı ile fazlasını alıyorsunuz. İşte bu kadar.

Dimdik Kaşlar

Kaşlar kalınlığını korusa da sanki son günlerdeki doğallık özlemi kaş dövmesi ve ne kadar natürel durduğu iddia edilse de mikro-blading gibi uygulamaları biraz baltalayacak gibi. Bu sezon podyumlarda neredeyse tüm kaşlar yukarı doğru taranmıştı ve araları doldurulmamıştı. Bu kaşları havada tutmaya çalışırken jöle ile dökülmesine neden olmayayım zaten zor çıkıyorlar diyorsanız organik Aloe Vera jellerini deneyebilirsiniz.

troppodonna

2018 Sonbahar/kış modası için tıklayınız. 

Sorry, the comment form is closed at this time.