2018 Sonbahar/Kış Trendleri: Bölüm 2 (İşe Giden Kumaşlar ve Diğeleri)

2018 Sonbahar/kış trendlerini konuşmaya devam ediyoruz. İkinci bölümde, önce tüm gün ofise gidenlerin çok seveceği ciddi kumaşlar var. Bu kumaşlara işe giden kumaşlar diyoruz. Yani siz gitmeseniz bile onlar sizi gerektiği zaman kolunuzdan tutup zorla

2018 Sonbahar/kış trendlerini konuşmaya devam ediyoruz. İkinci bölümde, önce tüm gün ofise gidenlerin çok seveceği ciddi kumaşlar var. Bu kumaşlara işe giden kumaşlar diyoruz. Yani siz gitmeseniz bile onlar sizi gerektiği zaman kolunuzdan tutup zorla çekiştirerek götürüyor. Sonra hava birden değişiyor ve folklorik tınılar plaza asansörünün bekleme müziğinin yerini alıyor. Kapanışta da suni deri, rugan ve benzeri kullanışlı kaplamalardan bahsediyoruz. 2018 Sonbahar/kış trendleri: Bölüm 2 başlıyor!

Gabriela Hearst

Gabriela Hearst

İşe Giden Kumaşlar

Balıksırtı, flanel, kaşe, tüvit bu sezon çok güçlü bir geri dönüş yapıyor. Tüm misyonu da “#metoo” dünyasında kadınla erkeği eşit göstermek. 2018 sonbahar/kış sezonunda erkek kumaşçılarından ödünç bu seçkiyi sadece işe giderken değil tüm hayatınızın içinde göreceksiniz. Hem de en sert kesimlerden, en flörtöz kıvrımlara kadar. Calvin Klein, Balenciaga, Erdem, tabii ki Chanel ve Gabriela Hearst bu yünlü kumaş dokularını jeanden, ofis takımlarına, haftasonundan, gecelerin ışıltılı elbiselerine her şeyle bir araya getirmeyi başardılar. Neredeyse 52li destenin Jokeri gibi…

Calvin Klein

Calvin Klein

Erdem

Erdem

Folklorik Desenler

Siz de kendinizi bazen tarih kitaplarına, geçen yüzyılın otobiyografilerine, Pazar sabahlarının kovboy filmlerine ve anneannenizin gençlik fotoğraflarına bakarken buluyor musunuz? Geçmiş geçmişte kaldığı için her zaman daha naif ve hoş geliyor mu? O zaman bu sonbahar sezonunun sizi folklorik nostaljinin sakinleştirici kollarına alan etkisine bayılacaksınız. Kapitone yorganları andıran dış giyim dokuları, patchwork desenler, kroşe aplikler, en otantik kilimleri andıran figürler ve hatta bayram mendillerini hatırlatan çiçek nakışları bu sezon sizinle beraber nostalji rüzgarına tutulan Etro, Christian Dior, Calvin Klein ve Sacai gibi markaların da gündeminde.

Etro

Etro

Calvin Klein

Calvin Klein

Sacai

Sacai

Suni Kaplamalar

Çevrenize güçlü imajı vermek istiyorsanız bu sezon deri giymenin ve leopar desenlerine bürünmenin daha ötesinde bir şey yapabilirsiniz. Kendinizi teflon ile kaplar gibi vinil, rugan, latex gibi sürekli ışıltısını koruyan, içine dert sızdırmayan, eğlenceli kumaşlarla kaplayabilirsiniz. 80’li yılları sonuna kadar benimsediğimiz bu sezon; o günleri hatırlatan suni kaplamalar Marc Jacobs, Isabel Marant, Miu Miu ve Fendi markalarında birkaç adım öne çıktı.

Fendi

Fendi

Miu Miu

Miu Miu

Philosophy di Lorenzo Serafini

Philosophy di Lorenzo Serafini

2018 Sonbahar/Kış trendleri Bölüm 1 için lütfen tıklayınız.

2018 Sonbahar/Kış trendleri Bölüm 3 için lütfen tıklayınız.

Sorry, the comment form is closed at this time.