2018 Sonbahar Trendleri: Bölüm 1 (Trençkotlar, Metaller ve 80’ler)

2018 yılı artık kapanışa yaklaşıyor. Zaman çok çabuk geçiyor klişesine hiç dokunmadan önümüzdeki günlerde bizi bekleyen moda trendlerine bakalım. Trençkot yine mevsimlikler arasında yerini alıyor. Bu sezon pelerinlerle ve daha korunaklı detaylarla harmanlanıyor. Yüzü yenileniyor.

2018 yılı artık kapanışa yaklaşıyor. Zaman çok çabuk geçiyor klişesine hiç dokunmadan önümüzdeki günlerde bizi bekleyen moda trendlerine bakalım. Trençkot yine mevsimlikler arasında yerini alıyor. Bu sezon pelerinlerle ve daha korunaklı detaylarla harmanlanıyor. Yüzü yenileniyor. Altın ve gümüşlerin yanına bu sezon sedefli ışık oyunları ekleniyor. Ve 80’ler. Sanırım 80’ler hiç bitmeyecek. Dönemin güç gösterisi, abartılı kalıpları yine bizlerle.

Givenchy

Givenchy

Trençkotların Mevsimi

Sonbahar dendiği zaman trençkotlar vitrinleri donatır. Bu klasik parçanın gitmediği bir yaş grubu, vucüt tipi ya da stil daha keşfedilmedi. Hatta eklektik giyim tarzının iyiden iyiye gündemde olduğu yeni moda anlayışında neredeyse gece elbiselerinden spor kıyafetlere kadar her şeyle giyilebiliyor. Bu sezon trençkotlar özellikle Givenchy’in pelerin tipi denemesi, Maison Margiela’daki parlak astarı ve Dior’un üzeri nakışlı versiyonu ile farklılaşıyor. Trençkot satın alırken kahvenin, bejden – toprak ve acı kahveye hatta cevize doğru hangi tonunun size en çok yakıştığını doğru seçmeye dikkat edin. Hatalı renk hem vücudunuzu kötü gösterebilir hem de yüzünüze soluk bir hava verir.

Maison Margiela

Maison Margiela

Christian Dior

Christian Dior

Sedefli Yansımalar

Sezonlardır metalik trendinin tüm tonlarını gördük. Gümüş, altın, bronz hatta antik altın, pembe altın gibi alt renkler de dönem dönem popüler oldu. Ama bu sezon metaliklere sedef yansımalar ekleniyor. Ama artık tek boyutlu değil gökkuşağının her rengini ayrı ayrı yansıtıyor. Bu trendi biraz da geçmiş senelerdeki PVC trendinin metalik ile birleşmesinden dünyaya gelen bir yavru olarak düşünebilirsiniz. Sezonda en iyi uygulamalardan biri Balmain’den geldi. Masion Margiela ve Sies Marjan da öne çıkan markalar arasındaydı.

Sies Marjan

Sies Marjan

Balmain

Balmain

Maison Margiela

Maison Margiela

80’ler

Ne kadar sevmişiz 80’leri değil mi? Bunun altında yatan herkesin kendi çocukluğunu özlemesi olabilir mi? Yani şu an yetişkin olanlar ve büyük çoğunlukla parayı elinde tutanlar 80’lerde çocuktu ve o nostalji tatlı geliyor kuşkusuz. Tabii 80’ler çok renkli bir dönem, içinde irili ufaklı birçok trend barındırıyor. Ama bu sezon neredeyse hepsinden biraz izler var. Kabarık omuzlar, yüksek bel, sıkı kemerler, mini elbiseler, neon tonları, füzo taytlar, denimde asit yıkamalar. Yani bu sezon sandıktan çıkarıp “peki bu giyilir mi?” diye düşündüğünüz hiçbir parça ile hata yapmazsınız.

Marc Jacobs

Marc Jacobs

Lanvin

Lanvin

Alexander McQueen

Alexander McQueen

Balenciaga

Balenciaga

2018 Sonbahar/Kış trendleri ikinci bölüm için lütfen tıklayınız.

2018 Sonbahar/Kış trendleri Bölüm 3 için lütfen tıklayınız.

Sorry, the comment form is closed at this time.