2018’de en çok Google’lanan Güzellik Sorusu Neymiş?

Google, yıl sonuna doğru hızlıca yaklaştığımız günlerde çeşitli listeler açıklıyor. En çok aranan kişi, en çok sorgulanan konu, en çok merak edilen yemek tarifi, en çok merak edilen moda trendi gibi gibi

Google, yıl sonuna doğru hızlıca yaklaştığımız günlerde çeşitli listeler açıklıyor. En çok aranan kişi, en çok sorgulanan konu, en çok merak edilen yemek tarifi, en çok merak edilen moda trendi gibi gibi… Tabii bunların arasında güzellik soruları da öne çıkıyor. Çünkü kozmetik alışverişi olsun, Vlogger’lardan herhangi bir makyaj uygulamasının “how to” videosu olsun ya da ürün yorumları, Google ya da internet diyelim çok zengin bir kaynak sunuyor.

Bu sene Google’a Ne Sormuşuz? 

Geçen sene cevabı en çok aranan soru “sivilcelerimden nasıl kurtulurum?” olmuş. Demek ki geçen sene sivilce bakımından “bereketli” geçti. Bu sene ise asıl sorumuz “Hangi Concealer’ı kullanmalıyım?”mış. Yani içinde kısmen de olsa yine sivilce geçiyor çünkü Concealer ya da kapatıcıları sadece göz altı için değil ciltteki kusurları kapatmak hatta yer yer highlight etkisi için de kullanıyoruz.

Bu sorunun cevabına gelin beraberce bakalım, yalnız öncelikle fark ettiniz mi yıldan yıla sorular daha pratik ve spesifik hale geliyor.

Concealer dediğiniz zaman yukarıda saydığımız gibi birkaç farklı kullama alanı öne çıkıyor. İşte onlar için ayrı ayrı ürün seçimlerimiz!

Karanlık Göz Altları İçin

Göz çevresinde oluşan mor/kırmızı/kahverengi halkalar için yüksek kapatıcılığı olan bir Concealer tercih edebilirsiniz. Bu bölgece şişlik yoksa kolayca göz altlarına aydınlık bir görüntü verebilirsiniz. M.A.C Studio Finish Concealer, Nars Radiant Creamy Concealer ya da Maybelline Age Rewind Eraser Dark Circles bu anlamda güvendiğimiz kapatıcı ürünler. Eğer kalıcılığı arttırmak istiyorsanız, üzerinden ten renginize uygun bir Set Pudrası ile geçebilirsiniz.

 

Sivilcelerin Lokal Kapatıcıları

Sivilceler çıktığı zaman onları kapatmak adına bazen fondöten yeterli olmaz. Ya da fondöten kullanmayı sevmiyor, tercih etmiyor olabilirsiniz. O zaman ince yapıda ama kalıcılığı yüksek bir Concealer’ı lokal olarak kullanabilirsiniz. Bazen hali hazırda şişmiş olan bir alana bir de kalın yapıda bir kapatıcı uygulama hatasına düşeriz, bu sorunu daha kötü hale getirir. Sonuç olarak evet kırmızı bir sivilce göz yorar ama doğaldır hepimizin geçtiği yoldur. Fondöten renginde bir tepecik ise suni ve garip durur. Size önerimiz M.A.C Pro Longwear Concealer, Lancome Teint Idole Ultra Wear ve Urban Decay Naked Skin Weightless Complete Coverage Concealer.

 

Highlight Etkili Concealer

Kardashian’ların makyaj dünyasına en büyük katkıları şüphesiz doğru kontürleme, gölge ve highlightlarla dünyayı fethedebileceğiniz. Bu nedenle iyi bir aydınlatıcı Concealer antikoru olan natürel bir kontür stick ile kullanıldığında harikalar yaratabilir. Bunun için biraz daha satenimsi yapıları tercih edebilirsiniz. Böylece mekandaki ışığı da yansıtarak aydınlık efektini arttırır. Size bunun için önerilerimiz Yves Saint Laurent Touche Eclat, Revolution Conceal&Define Concealer ya da Nyx Concealer Wand.

troppodonna

Sorry, the comment form is closed at this time.