2019 Bafta Gecesinin En Güzelleri

Bafta ödül töreni Cannes ile birlikte Avrupa'da verilen en prestijli ödüllerden sayılıyor. Aynı zamanda hemen Oscar'dan önce gelmesi ile akademi ödüllerinin de bir göstergesi kabul ediliyor. Ama o konuya girersek Emmy ve Golden Globe da

Bafta ödül töreni Cannes ile birlikte Avrupa’da verilen en prestijli ödüllerden sayılıyor. Aynı zamanda hemen Oscar’dan önce gelmesi ile akademi ödüllerinin de bir göstergesi kabul ediliyor. Ama o konuya girersek Emmy ve Golden Globe da hatta SAG bile aynı iddiada, o nedenle pek takılmamak gerekir. 2019 Bafta ödül töreni Kate Middleton dışında -moda alanında- çok büyük bir etki yaratmadı.

Kate Middleton ise her zamanki gibi (bir prensesten az çok beklendiği gibi aslında) kusursuzdu. Fakat onun bu kadar çok ilgi çekmesinin nedeni farklı biliyorsunuz. Çünkü artık bir #teamMeghan bir de #teamKate var. Meghan hamile görüntüsü ile öne çıktıkça “Kate”ciler ana prensesin güncelliğini her giydiği hakkında faniliğin üzerine çıkan, abartılı yorumlarla koruyorlar.

Kate’in makyajı ve saçları da her zamanki gibi derli toplu, güzel, güvenliydi. Gecede bazı rüküş denemelerin yanında (Hayek, Lucy Boynton, Margot Robbie), güzellik sayfaları adına çok başarılı uygulamalar da vardı. İşte 2019 Bafta’dan güzellik notları!

Kate Blanchett Yeni Saç Rengi İle Listenin Zirvesinde!

Kate Blanchett bu ödül töreninde yeni saç rengi ile bizi en çok şaşırtan isim oldu şüphesiz. Bu sıcak ve orta kestane tonu Blanchett’ın soğuk ten&göz rengine harika bir kontrast sağlamış. Adeta vurgulamış. Tabii saç ve onu tamamlayan elbisenin mücevher tonlarındaki taş detayları yan yana gelince makyaja da fazla ihtiyaç kalmamış. Makyajdaki en önemli detay gözleri olsun diye beklersiniz ama her geçen gün saati daha da geriye alan Kate Blanchett cildinin doğal satenimsi görüntüsü ile öne çıkıyor aslında. Yoksa gözündeki mürdüm tonlardaki minimal vurgular, dudak ve yanaklardaki şeftali sıcaklıklar, hepsi küçük detaylar.

Glenn Close ve Kusursuzluk

Glenn Close yaşı gereği koyu tonlar kullanabilirdi, bakışlarını kaldırmak için far ile saatlerini geçirebilirdi. Ya da koyu bir ruj ile vurguyu dudaklarına çekmek isteyebilirdi. Ama öyle yapmamış, odak noktası olarak saçlarını belirlemiş ve onları hafif havalandırıp geriye atarak yüzüne daha ince ve yukarı doğru gergin bir hava vermiş. Geri kalan tüm detayları sade tutarak modern tarzını korumuş.


Iriına Shayk Yine Çok Doğal

Irina Shayk, son dönemde İspanyol Vogue’u için yaptığı çekimlerdeki über natürel tarzda kendini çok beğenmiş olacak ki karşımıza yine bir benzeri gibi çıktı. Diğer yarısı Bradley Cooper’ın bu özel gecesi için kendisiyle bir örnek smokin giyinmeyi tercih eden Shayk, makyaj ve saçında da aşırı feminenlikten kaçınmış. Odak noktasını derin V-dekoltesine veren Shayk, eğer çok feminen dalgalara ya da gözlerde smokey’lere yönelseydi smokini de biraz kostüm havasına girerdi. Şu ara ünlü model kendinden emin, eşinin yanında ve desteği, asla rol çalmayan pozisyonunda çok başarılı.

Elbisenin Kusurunu Kapatan Güzellik

Rachel Weisz geçtiğimiz günlerde Oscar Ödüllerinin öğle yemeğinde de bunu yaptı. Maalesef hiç kendisine yakışmayan bir Gucci elbise ile karşımıza çıktı. Burada da kuralını bozmamış. Ama Alessandro Michele’nin tasarımları (günlük giyimi saymadan) normal hayatta çok zor taşınacak cinsten, bir anda kabarık bir gecelik, sabahlık kombini ya da Külkedisinin kötü kardeşleri gibi durabiliyor. Fakat bu dağınık görüntüyü toparlayan yine başarılı ruj seçimi ve ortadan ayırdığı parlak, gür saçları olmuş.

Tatlıyı Sona Sakladık!

Ama tatlı derken “şirin kız” demek istemedik. En iyisini temsilen kullandık. Çünkü Lily Collins yine, çoğu kırmızı halı geçişinde olduğu gibi, eksiksiz-fazlasız karşımıza çıktı. Phil Collins’ın kızı ile ilgili araştırılması gereken konu cildi nasıl her seferinde bu kadar pürüzsüz bir kanvas gibi durabiliyor. Kendisine sorsanız büyük ihtimalle çok sıkıcı olan “bol su içiyorum” cevabı ile karşılaşacaksınız ama peri kanı falan da içiyor olabilir. Ayrıca kalın kaşlarından sıkılmayacağımız sayılı isimlerden biri o, çünkü doğal duruyor. Ayrıca rujunun vişne çürüğü rengi, kararında gölge ve highlight kullanımı, tüm odağı yüzüne toplayan sade saç modeliyle de birleşince Lily zirveye oturuyor.

troppodonna

Sorry, the comment form is closed at this time.