2019 İlkbahar/Yaz Trendleri: 1 – Bejler

2019 İlkbahar/yaz koleksiyonlarında bahara yumuşak geçiş olarak sizlere ilk bahsetmek istediğimiz trend bej rengi. Bahar ayları  ile beraber pardösülerin popülerleşmesi ile bu tabii ki beklenen bir sonuç. Fakat bu sezon bej ve tonları sadece koruyucu

2019 İlkbahar/yaz koleksiyonlarında bahara yumuşak geçiş olarak sizlere ilk bahsetmek istediğimiz trend bej rengi. Bahar ayları  ile beraber pardösülerin popülerleşmesi ile bu tabii ki beklenen bir sonuç. Fakat bu sezon bej ve tonları sadece koruyucu bir kabuk gibi bizi saran dış giyime değil tüm parçalara hakim.

Bu sezon birçok önemli marka beji koyulu açıklı olarak ton-sür-ton kullanmayı tercih etti. Bej de artık sadece bej değil. Birçok farklı ton ile karşımıza çıkıyor. Yulaf rengi, buğday tonu, tofu, kemik rengi, yumurta kabuğu, ecru, saman…

Bej ya da başka bir nötr tonu baştan ayağa giyinmenin bir faydası sizi uzun ve ince göstermesi. Fakat bejin tonunu çok iyi belirlemek lazım. Burada yine her zaman söylediğimiz gibi sarı-mavi alt ten tonları devreye giriyor. Eğer çok sıcak bir ten tonunuz varsa onu soğuk mavi alt tonlu, yani soğuk bir bej ile tamamlayabilirsiniz. Ya da tam tersi gibi.

 

Sezonda bejin en güzel örnekleri Burberry’de var. Fakat Jil Sander, Ermanno Scervino, Max Mara ve Kenzo da bej kombinasyonları ile diğer dikkat çeken markalar.

troppodonna

Sorry, the comment form is closed at this time.