2019 Oscar Töreninin En Şık İsimleri

2019 yılının sinema dünyası açısından en önemli gecesi de geride kaldı. Bu yıl Green Book'tan The Favourite'e, Vice'tan Black Panther'e birçok farklı sinema türünü seven insan için geniş bir seçki vardı. Bu yılın kırmızı halısı

2019 yılının sinema dünyası açısından en önemli gecesi de geride kaldı. Bu yıl Green Book’tan The Favourite’e, Vice’tan Black Panther’e birçok farklı sinema türünü seven insan için geniş bir seçki vardı. Bu yılın kırmızı halısı ise bir kişi hariç (evet tüm gözler Billy Porter’da) oldukça istikrarlı ve başarılıydı.

Yani yıldız isimler arasında büyük bir saçmalığa imza atan olmadı. Billy Porter ise farklı bir tavrı ortaya koyuyordu. Ona da sıra gelecek ama her zamanki gibi tatlıyı sona saklayarak gecede kıyafetini merak ettiğimiz yıldızları konuşmaya başlayalım.

Glenn Close geceye 40 kilo ağırlığındaki Carolina Herrera tasarımı altın kostüm ile katıldı. Katıldığı birçok ödül töreninde daha ayakları yere basan, mütevazi tasarımlar tercih eden Close, bu sefer Oscar heykelini gölgede bırakan, şatafatlı pelerini ile tüm halıyı kaplayan bir tarza gitmişti.

Jennifer Lopez geceye Tom Ford imzalı, dar kesim bir kostüm ile gelmişti. Latin pop yıldızı bir süredir kırmızı halı fırsatlarını hacimli parçalar ile değerlendiriyordu sanırız kendisi de biraz sıkılmış. Böylesi dar bir kesim ve ayna ışıltısı ona daha çok yakışmıştı.

A Star Is Born filmi ile bu sene rüzgar gibi esen ve ancak Bradley Cooper’ın gözlerinin içine hayran hayran bakmak için duran Lady Gaga, en iyi parçayı en sona saklamış. Alexander McQueen ve Gaga her zaman iyi fikirdir. Lady Gaga’nın yıllar yıllar önce “ve bir yıldız doğdu” anlarına şahitlik eden marka zaten McQueen’di. Bu elbisenin mimari kesimi ve ona tezat yuvarlak hatlarla tamamlanması “yaldızlı 5 pekiyi”likti.

Brie Larson moda dünyasının küs olduğu Hedi Slimane’den (yeni) Celine bir kostüm tercih etmişti. Ön yargıdan mı bilinmez tasarım çok bir anlam ifade etmedi. Şövalyelerin giydiği metalik zincirden üstleri hatırlattı (onlara ne deniyor acaba).

Emma Stone uzun süreli Loius Vuitton beraberliği nedeni ile yine markadan bir parça seçmişti. Kendisinin son dönemde kırmızı halıdaki pozları sanki biraz sıkılmış gibi. Kıyafetini kullanarak hiç poz vermiyor fark ettiğiniz mi? Acaba bu birliktelikten sıkıldı mı?

Crazy Rich Asians Filmi ile tanıdığımız Gemma Chen, hacimli kesim, pembe Valentino elbisesi ve özellikle onu teatral bir havadan çıkartan cepleri ile oldukça şıktı. Filminin şatafatlı havasını başarıyla devam ettiriyordu.

Regina King, ödülle ayrıldığı gecede giydiği Oscar de la Renta tasarımı elbise ile Oscar’ın en şık isimlerinden biriydi. Elbise tam doğru noktalara vurgu yaparken, çok zekice kamuflaj hamleleri de barındırıyordu. Oscar de la Renta gibi bir couture evi kolay olunmuyor tabii.

Game Of Thrones’un en sevilen yıldızlarından Emilia Clarke kumral kısa kesim saçları ile özünü bulmuş. Balmain, Couture evinin lansman senesinde birçok ismi giydirmeye azimli. Daha önce Grammy’lerde Balmain’i görmüştük. Çok beğenilmeyen bir koleksiyon sunmuştu ama bu parça onların arasından sıyrılan bir yıldız gibi. Rengi, bele oturan kesimi ve drapeli straplez üstü ile eski Hollywood şıklığını hatırlatıyor.

Roma Filmi’nin yıldızlarından Marina de Tavira, J Mendel tasarımı koyu kırmızı tül kostümü ile gecenin başarılı isimlerindendi. Elbisenin üst kısmındaki transparan detaylar normalde çok ağır kaçacak kırmızı tül gibi bir materyali hafifletip, yumuşatıyordu.

Charlize Theron, Dior Couture tasarımı elbisesi ile sade ve asil bir görüntü çiziyor. Sanki artık abartılı numaraları gençlere bıraktım der gibi. Bu mesela Nicole Kidman’da pek bulamayacağınız bir özelliktir. O her zaman balonun kraliçesi olmak ister. Aslında tabii ki bu elbiseye iki taraflı bakmak gerekir çünkü derin sırt dekoltesi ile sürprizi arkasında.

Geldik Billy Porter’a. Kendisini tanımıyorsanız Pose dizisini izlemediniz demektir. Bu geceden sonra siz de tanıyacaksınız. Ünlü aktörün Christian Siriano (bu ismi her söylediğimizde içimizden Runway yarışmasından çıkan tek başarılı tasarımcı demek geçiyor) tasarımı kıyafetini kadife smokin tuvalet olarak tanımlamak gerekiyormuş. İleride başka bu tarz “şov parçası” çıkışlar da bekliyoruz. Çünkü biraz renge ihtiyaç var kırmızı halıda.

Sorry, the comment form is closed at this time.