Aklınıza Küçük Sürprizler Yapın!

Bugün pazartesi! En sevdiğim gün. Yeni bir haftaya başlıyoruz, bir sürü yeni imkan, güzel karşılaşmalar, başarılar, sevdiğim insanlarla güzel anlar


Bugün pazartesi! En sevdiğim gün. Yeni bir haftaya başlıyoruz, bir sürü yeni imkan, güzel karşılaşmalar, başarılar, sevdiğim insanlarla güzel anlar…

Bu bir denemeydi. Aklıma küçük bir sürpriz yapıp onu pazartesi günlerini sevdiğim yönünde şaşırtabilir miyim diye. Çünkü bize hep anlatılan bir şey varsa o da her konunun beyinde başlayıp yine onun o tatlı pembemsi kıvrımları arasında bittiği değil mi? Ben bu pazartesi üzerine çalışadurayım. Size de aklınızı daha sağlıklı kararlar vermek yönünde kandırmak için öğrendiğim ve denediğim birkaç metod ile başbaşa bırakayım. Bitişte tekrar görüşürüz!

Davette Hayır Diyememe Sorunu

Tam da bu hafta sonu acayip sağlıklı bir insan olmaya karar verdiniz, ama hafta ortasında da bir davet var. Tabii hem içkisi hem yemeği ziyadesi ile önünüze yığılacak. Önden planlama yapmak ve zihinsel bir prova böyle bir anda oldukça işinize yarayacaktır. Mesela “İkram edilenlerden sadece sebzelere yöneleceğim.” “İçtiklerim arasına birer bardak su arası koyacağım.” “Eğer yanında salata mı istersiniz yoksa patates kızartması mı diye sorarlarsa ben salatayı seçeceğim.” “Hayır demeye çalışacağım. Böylece sabah kendimden çok hoşnut ve mutlu kalkacağım.” Bu anları yaşıyormuş gibi aklınızda prova edin. Davette aklınıza gelecektir. Bu arada kıyafeti de düşünmüş olursunuz.

Mutfağınıza Detoks Uygulama

Detoks, yani toksinlerden arınma, beden için olduğu kadar, mutfak için de pekala uygulanabilir. Hatta mutfak için uyguladığınız bir detoks vücut için yapacağınızı da destekleyecektir. Bunun için öncelikle kendinizi kandırmamanız gerektiğini anlamalısınız. Eğer bir filmde tabanca görünüyorsa o mutlaka patlayacaktır. Siz de mutfak dolaplarında geçen hafta zulaladığınız abur cubur çöpe göndermezsiniz o da sonunda patlayacaktır. Şimdi atın ve bir daha süpermarkete gittiğinizde bu anı hatırlayın. Devir aynı zamanda ekonomi devri de!

Hedeflerinizi Başkalarıyla Paylaşın

“Ben bugün rejime başlıyorum ve hedefim bir ay sonunda fazlalık 4 kilomdan kurtulmak.” ya da “Artık hafta içi erken yatıp her sabah 20 dakika egzersiz yapacağım” gibi. Eğer bu hedefleri kendinize saklamaz ve çevrenizdekilerle sesli olarak paylaşırsanız, yerine getirmek konusunda da daha disiplinli olabilirsiniz. Özellikle size doğruları söyleyebilen, sizi gerçekten seven insanlara anlatın. Onları hayal kırıklığına uğratmak istemeyeceksiniz. Ve son olarak lütfen “ben böyleyim” bahanesinin arkasına saklanmayın. Çünkü aslında hiçbirimiz bu kadar çabuk havlu atacak kadar güçsüz değiliz.

Sadece aklımıza küçük sürprizler yapmamız gerekiyor.

çağla bingöl