Beymen Blender’da Yeni Bir Sergi Serisi Hem De En Sevdiklerinizle!

Beymen'in genç yüzü Beymen Blender, bu hafta yeni projesi Beymen Blender Moda Tasarımcıları Sergilerinin startını verdi. Beymen Zorlu'da yıl boyunca devam edecek sergi serisinin ana teması ünlü yönetmen Krzysztof Kieslowski'nin unutulmaz üçlemesi Mavi - Kırmızı

Beymen’in genç yüzü Beymen Blender, bu hafta yeni projesi Beymen Blender Moda Tasarımcıları Sergilerinin startını verdi. Beymen Zorlu’da yıl boyunca devam edecek sergi serisinin ana teması ünlü yönetmen Krzysztof Kieslowski’nin unutulmaz üçlemesi Mavi – Kırmızı – Beyaz.

Serinin ilk bölümü Kırmızı. Teması yılbaşı dönemi için de oldukça uygun olan bu sergide Mehtap Elaidi, Zeynep Tosun, Raisa Vanessa, Lug von Siga ve Özgür Masur’un toplam 15 tasarımı yer alıyor. Sergi 6 Ocak tarihine kadar devam ediyor.

Bu sergi ile sanatın en görsel alanlarından biri olan sinema ile iyi bir birliktelik yakalanıyor. Hatta ister istemez yer alanlar Türk isimler olunca düşünmeye başlıyorsunuz bizim kendi sinemamızdan 80-90 dönemi sofistike yapımlar özellikle kadın gücünü öne çıkartan filmler için bu tarz bir proje yapılabilir mi? Çünkü her ne kadar Türk Sineması dendiği zaman akla 70’ler ve ikonik Yeşilçam dönemi gelse de aslında birçok toplumsal, sınıfsal ve cinsiyetsel konuya pencere açan geç 80’ler ve 90’lar sineması ara sıra hatırlanmaya değer.

Bu sergi serisi Mayıs 2019’da Beyaz ve Kasım 2019’da da Mavi temaları ile devam edecek. Türkiye’nin en başarılı tasarımcılarından güzel bir seçkinin yer aldığı sergiyi özellikle kendilerine özgü çalışma tarzlarını ve temayı görme biçimlerini izlemek için ziyaret etmenizi öneririz.

Troppodonna

 

Sorry, the comment form is closed at this time.