Bu Tüyolarla Herkes Koyu Ruj Sürer!

Koyu renk ruj kullanmakla ilgili en büyük çekinceniz nedir? Yani sevmemenin dışında? Çünkü kalbinize söz geçirecek bir silah yok elimizde. Ama kabul edelim; arada bordo, vişne çürüğü, kiremit tonlarda ruj sürmek renksiz ofis günlerinin monoton

koyu-ruj-kullanma-tuyoları

Koyu renk ruj kullanmakla ilgili en büyük çekinceniz nedir? Yani sevmemenin dışında? Çünkü kalbinize söz geçirecek bir silah yok elimizde. Ama kabul edelim; arada bordo, vişne çürüğü, kiremit tonlarda ruj sürmek renksiz ofis günlerinin monoton havasını kırıyor ve aslında hepimize olmasa bile %99.9’umuza yakışan bir koyu ruj tonu var.

Eğer sizinle harika dudaklar arasında duran kullanım hataları ya da bundan önce yaşanan kazalar ise artık korkmanıza gerek yok çünkü tıpta olduğu gibi kozmetikte de her şeyin bir çaresi var. Şimdi kısa kısa sorunları ortaya çıkartalım ve cevaplarını verelim!

Koyu Rujlar Dişlerimi Sarı Gösteriyor!

Ten renginizde olduğu gibi dişlerinizde de mavi ya da sarı bir alt ton vardır. Eğer sizin alt tonunuz sarı ise onun üzerine yine sarı bazlı bir renk seçerek işi iyice çıkmaza sokuyor olabilirsiniz. Kozmetik uzmanınızdan veya mağazadaki favori makyaj artistinizden mavi alt tonda bir ruj isteyin. Bunun en pratik testi de ruju mağazada uygulayıp renge objektif bir göz ile gün ışığında bakmaktır. Objektif olarak diyoruz çünkü bazen sadece favori ünlümüz kullanıyor diye bir ruj almaya çalışıyoruz. Böylece hatalı seçimlere yönelebiliyoruz. #hepimizGeçtikOyollardan

Koyu Rujlar Çabuk Çıkıyor!

Aslında tüm renkler aynı hızla kirleniyor ama birinciliği beyaza veriyorlar. Aynı mantıkla koyu renk rujların da gün içinde azalması daha çok fark ediliyor. Bunun için ilk alacağınız önlem rujdan önce aynı renk bir dudak kalemi ile sadece çerçeve yapmamak tüm dudağı doldurmak. Tabii çok kurumaması için önceden dudaklarınızı nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Yeme-içmeden sonra da tazeleyin.

Koyu Ruj Dudak Çevresine Dağılıyor!

Rujunuzu çok güzel sürdünüz, elinize sağlık dudağınızı resim gibi çizdiniz fakat bir süre sonra dudak hareketleriyle buruna kadar çıkan bulaşmalar oluyor. Bunun için en güzel önlem rujdan ve kalemden önce mutlaka çevresine bir miktar concealer kullanmak. Böylece dudak çevresinde bulaşmayı önleyen bir bariyer oluşturursunuz.

Sadece Çevreye Değil Koyu Ruj Dişlerime de Bulaşıyor!

Size annenizin sürekli dişleri kırmızı lekeli arkadaşını hatırlattı değil mi bu durum? Koyu ruj sürdüğünüz günlerde paranoyak gibi sürekli aklınız dişlerinizde mi? Öncelikle ruju uyguladıktan sonra işaret parmağınızı dudaklarınız arasından geçirerek iç kısıma uygulama sırasında taşmış olan fazlalığı alın. Sonra da dişlerinizin ön yüzüne biraz dudak balmı sürün.

Dudaklarım Çok Kuruyor ve Pul Pul Dökülüyor!

Bunun suçlusu rujun rengi olamaz değil mi? Ama, evet daha belirgin oluyor kuruma. Bunun için dudağınıza ruju sürmeden önce pürüzsüz bir kanvas yaratmalısınız. Birazcık esmer şeker ya da beğeninize göre tarçın’ı dudak kremi ile karıştırarak dudaklarınıza peeling yapın. Sonra bol bol dudak kremini tekrar uygulayın en az 5 dakika nüfuz etmesini bekleyin ve fazlasını peçete ile nazikçe alın.

Güvenlik Kiliti Takın!

Eğer çok parlak bir sonuç aramıyorsanız rujunuzu uyguladıktan sonra tek ve ince kat bir mendili hafifçe dudaklarınıza bastırıp üzerine bir fırça yardımı ile yine yumuşak hareketlerle makyaj sabitleyici transparan pudra geçin. Böylece rengi dudağa hapsedin.

İşte şimdi mükemmel dudaklarınız ve siz hazırsınız!

troppodonna