Doktor Semih Gök ile Tanışmalısınız

Troppodonna'nın en önemli konu başlıklarından biri estetik, plastik tıp konuları biliyorsunuz. Bu alanda sizi her zaman en doğru ve başarılı çözümlerle buluşturmak istiyoruz. Onun için de ultra sık eleyip, süpersonik dokuyoruz. Çünkü yanlış atılacak en

photo

Troppodonna’nın en önemli konu başlıklarından biri estetik, plastik tıp konuları biliyorsunuz. Bu alanda sizi her zaman en doğru ve başarılı çözümlerle buluşturmak istiyoruz. Onun için de ultra sık eleyip, süpersonik dokuyoruz. Çünkü yanlış atılacak en küçük bir adımın bile bir insanda ne kadar büyük hasarlara (hem fiziksel hem de psikolojik) yol açabildiğini çok iyi biliyoruz. Hergün “Botched” izliyoruz. (hergün gün olmasa da biriktirip yeterli sayıya ulaşınca maraton yapıyoruz. Ben de izleyeyim derseniz E! “Entertainment TV” Digiturk 112. kanalda mevcut ya da online olarak bu linkten inceleyebilirsiniz.)

İşte size yeni tanıştığım ve çok etkilendiğim Dr. Semih Gök‘ü bu nedenle anlatmak istiyorum. Öncelikle doktorunuzla aranızda oluşan ilk izlenim, ilk uyum ne kadar önemlidir bilirsiniz. Bu ileriki dönemde ayaklarınızın geri geri değil de muaynehaneye doğru gitmesini sağlar. Onun da size karşı tabii. Semih Bey güleryüzlü, canayakın tavrıyla bu bağı kuruyor sizinle. Böylece rahatça istediğinizi danışabiliyorsunuz. Çünkü bazen “şimdi bunu sorarsam salak olduğumu düşünebilir” diye hissettiğiniz doktorlarla karşılaşır, hatta çekingenlikle yanlış şeyi bile yaptırabilirsiniz (olmaz demeyin). Zaten onların yanından elinizden geldiğince çabuk uzaklaşmak istersiniz.

26-1

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op.Dr. Semih Gök

Bu doktoru farklılaştıran ve kalbimi kazanmasını sağlayan özelliği ise koruyucu doktorluğa verdiği önem oldu. Bunun için de odaklanmış ultrasound’tan hyalüronik asit tedavilerine, radyofrekanstan kök hücre ile zenginleştirilmiş yağ dolgularına birçok farklı yöntemi deniyor, üzerinde çok sıkı çalışıyor ve sürekli kendini geliştiriyor. Böylece zamanı gelip yılların tüm acımasızlığı üzerinize çökmeden ufak ufak dokunuşlarla gençliğinizi korumanızı sağlıyor. Hem de natürel sonuçlarla… (hani o her zaman özendiğiniz Hollywood artistleri gibi).

Koruyucu hekimlik konusu estetik alanında daha yeni, çünkü eskiden bu tarz ince ayarlamalar yapmalarını sağlayacak teknikler ve malzemeler yoktu. Ama bugün var. O dönem annelerimizin, anneannelerimizin yüzüne çizgiler oturmuş, sarkmalar gerçekleşmişti ama bugün zamanın lehimize işlemesini sağlayabiliriz ve o zaman belki bıçak altına yatıran cerrahi müdale opsiyonunu azaltmış oluruz. Çünkü çok deneyimli bir estetik gözlemcisi olarak bu konularda kişilerin bünyesel faktörlerinin, yaşam biçiminin, yediğinin/içtiğinin, üzüldüğünün ameliyatın kısa ve uzun vadede sonucunu çok etkilediğini rahatlıkla söyleyebilirim. En iyi doktora bile gitseniz önleyemediğiniz pürüzler çıkabilir. (hani aynı doktora burun yaptıran ama biri çok iyi biri kötü olan kadınların hikayesi gibi). Ama siz cerrahiye ne kadar az mesele bırakırsanız işiniz de o kadar garanti olur. İşte bu nedenle koruyucu doktorluk estetik alanında da çok önemli.

Fakat bunu yapabilmek için doktorunuzun çok “ince görüyor” olması lazım. Bu da Semih Gök’ün uzmanlaştığı alanlardan biri. Bana bilgisayarda 3D görseller üzerinden bunu anlattı. İki fotoğraf arasından tam olarak nedenini bilemediğiniz bir şekilde Semih Bey’in elinden geçmiş olan versiyona yöneliyorsunuz. Ama farkları anlamak için uzman bir göz gerekiyor.  O aşamada doktor  size yaptıklarını sıralamaya başlıyor, şaşırıyorsunuz.

Tüm işlemlere karar verirken matematiksel doğruları (altın orana giden yol) sanatsal kabiliyeti ile buluşturuyor. Burada bir ikilemi var (zanaat mı, sanat mı? ki bu sonraki bir konumuz olsun)  Mesela “likit yüz kaldırma” diye bir teknik uyguluyor ki neştersiz ulaşılan genç bir surat için insanların ısrarla Semih Bey’i tercih ettikleri bir yöntem. Belki kendinin yarattığı bir metod değil ama kusursuzlaştırdığı bir metod olduğu kesin ve bunun gibi Ulthera’sından Velashape’ine, Pamuk Prenses’ten bildiğimiz botoks’a ve son yılların as star’ı hyalüronik’e o kadar çok farklı teknolojiyi ve tekniği içi içe sokarak kişiselleştirilmiş bir tedavi yaratıyor ki işi estetik doktorluğundan çıkardığı için  “organik heykeltraş” olarak tanınmasını sağlıyor.

Sanatsal tarafından söz etmişken Semih Bey’in sanata olan düşkünlüğünden de bahsetmeden geçmeyelim. Klinik küçük bir çağdaş galeri kadar zengin. Hatta bazı videolarında (burun vs.) mekanın karşılama bölümündeki bir kadın heykelini model olarak kullanıyor. Ama bana sorarsanız onun asıl tutkusu comics figürinleri (Batman, Darth Vader, Black Widow gibi…)

Yani kısacası Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op.Dr. Semih Gök’ü (tüm ünvanı bir kerede, tek nefeste okumayı deneyin lütfen) burada sıkça duyacaksınız. Sizden gelen soruları vakti oldukça ona yönelteceğiz, duyduğumuz son gelişmeleri beraber değerlendireceğiz, “botoks yılan zehiriymiş, göz çevresini kullanılınca küçük de olsa bir unicorn çıkarmanızı sağlıyormuş, doğru mu?” gibi kulaktan dolma atmasyonları bile çekinmeden seslendireceğiz, hatta kalın!

Op. Doktor Semih Gök’ü daha yakından tanımak ve  kliniği ile iletişime geçmek için tıklayınız. Ayrıca çağın gereği instagram için:https://www.instagram.com/dr.semihgok/

çağla bingöl