Dolce&Gabbana’nın Drone Show’u

Drone'lar artık hayatımızın her alanına giren uçak böcekler gibiler. Tüm sektörler bu nimetten nasıl yararlanırım diye bir arayışta. Geçtiğimiz sene posta ve kargo firmalarının drone kullanarak insanlara paketlerini bırakmaları üzerinden bir tartışma vardı. Belki hatırlarsanız

f

Dolce_Gabbana_Drone_la_çanta_tanıttı

Drone’lar artık hayatımızın her alanına giren uçak böcekler gibiler. Tüm sektörler bu nimetten nasıl yararlanırım diye bir arayışta. Geçtiğimiz sene posta ve kargo firmalarının drone kullanarak insanlara paketlerini bırakmaları üzerinden bir tartışma vardı. Belki hatırlarsanız evinizin önüne ya da bahçesine bırakması gibi versiyonlar üzerinden konuşulmuştu ve fakat onların paket bıraktığı gibi terör örgütlerinin de patlayıcı bırakabilecekleri argümanı gelmişti haklı olarak. Sonra bir daha o proje hakkında bir şey duymadık.

Dolce_Gabbana_2018_Sonabar_Kış_1

Şimdiyse Domenico Dolce & Stefano Gabbana, drone’u yeni sezon çanta tasarımlarını defilelerine gelenlere tanıtmak için kullanıyor. Yine çok başarılı bir çalışma olmasa da drone’a savaş ve film endüstrisi dışında iş arayanlar için bir denemedir. Zira show’un başında drone uçuşunu engellemesin diye binbir anons ile kapattırılan hotspot ve Wi-Fi’lar defilenin 45 dakika geç başlamasına neden oldu. (hız ve akıl vadeden bir teknoloji için o kadar da hızlı veya akıllı değil, değil mi?). Ayrıca bu bekleme süresince insanlarda yarattıkları beklentinin altında kalan bir gösteri oldu. Zira havada uçuşan büyük boy helikopter böceklerine benziyorlardı.

Dolce_Gabbana_2018_Sonabar_Kış_2

Halbuki show’un teması her zaman olduğu gibi Hıristiyanlık ve özellikle Katolik semboller olduğuna göre onları da Mikelanj’ın (tombul bebek) Melekleri uçurabilirdi defile alanında.

Dolce_Gabbana_2018_Sonabar_Kış_3

Onun haricinde Dolce&Gabbana’nın 2018 Sonbahar/kış defilesi yine dönemin maksimalist ruhuna hitap etse de (zaten kabul etmek lazım ki abartı onların işi aslında) hep bir eksik var gibi. Ya çok dini ya çok çoçuksu ya da biraz bayağı kalıyor tasarımlar. Sadece pazar ayinine seksi kıyafetlerle giden mafyanın genç ve güzel gelinini çok iyi başarıyorlar. Bir de bu defileye özel rahip denemesi güzeldi.

Dolce_Gabbana_2018_Sonabar_Kış_5

Dolce_Gabbana_2018_Sonabar_Kış_4

Bir de dinleri bu kadar anlayışlı olduğu için ne şanslılar…

çağla bingöl