En Özgün Hediye: Wohha On The Table

Çok sevdiğimiz insanların önemli günlerini kutlarken her seferinde en anlamlı hediye hedefi ile yola çıkıyoruz. Bu sefer ne giysi olacak, ne kravat, ne de parfüm. Ama sonunda aradığımızı bulamayıp yine daha önce saydığımız giysi, kravat,

wohha on the table 1

Çok sevdiğimiz insanların önemli günlerini kutlarken her seferinde en anlamlı hediye hedefi ile yola çıkıyoruz. Bu sefer ne giysi olacak, ne kravat, ne de parfüm. Ama sonunda aradığımızı bulamayıp yine daha önce saydığımız giysi, kravat, parfüme dönüyoruz. Bunu aşmak için daha uzun soluklu planlar yapmak gerekiyor. Mesela bizler ismimiz birşeylere kazınsın seven insanlarız, gömlek koluna işlenen baş harfler falan hoşumuza gidiyor. Ama malzemeye göre bu “özelleştirme” çalışmalarını da yapan insanları zamanlıca araştırmalısınız. Yoksa son dakikada elinizde gömlekle kapıya dayanmakla olmuyor.

Tabii bunlar daha klasik olanlar. Bizim şu ara daha çok ilgimizi çeken işin içine sanat faktörünü katanlar. Çünkü kalıcı olan, bizi düşündüren, farklı duygular yaşatan sanat, hayatımıza ne kadar dahil olursa manevi anlamda o kadar zenginleşiyoruz. İşte sizin için böyle bir hediye alternatifi bulduk hem de çini fırınından sıcak sıcak çıktı.

Aslı Sarman Toğulga

Aslı Şarman Toğulga

“Wohha On The Table” desenlerine bayıldığımız Aslı Şarman Toğulga’nın 2013’ten beri hayatımızda olan Wohha isimli markasının yeni koleksiyonu. Wohha’yı orijinal kesimleri ve herşeyden önce yine Aslı’nın yetenekli ellerinden çıkma harika baskıları ile tanıyor olabilirsiniz. On The Table koleksiyonunda ise tahmin ettiğiniz gibi tabak ve çanaklar var.

On The Table 3

Aslı bunları Türk Sanat Mirası’nın en değerli tekniklerinden çini ile taçlandırıyor. Çizimleri hakkında sanatçı “doğayı, evreni, içinde bulunduğumuz sistemi ve yaşayan canlıları bazen esprili bazen eleştirel bir dille yorumluyorum. Resimlerimde bazen insan ve hayvan tek bir cinsmiş gibi karşımıza çıkar ve bir bütün oluştururlar.Çizimlerimdeki el, birleşmeyi ,dokunmayı ve ulaşmayı, yaratmayı ve anlamayı temsil eder. Göz ise farkındalık, varoluş ve yaşama belirtisidir. Ben çizimlerimde bu evrende bir bütün olduğumuzu farketmeyi, doğru ve iyi olana ulaşmaya çalışmamızın gerekliliğinin mesajını vermek istiyorum.” diye anlatıyor.

Wohha On The Table 2

Koleksiyondaki tüm ürünler 100’er adet ile limitli ve klasik çiniden bildiğimiz “sıraltı” tekniği ile hazırlanıyor. Tüm parçaların sertifikaları mevcut. Kullanılan boyalar ve sır insan sağlığına zararlı kimyasallar olmadan doğal hammaddelerle yapıldığı için Wohha On The Table koleksiyonundan yarattığınız takımları isterseniz sizin için özel öneme sahip davetlerinizde de kullanabilirsiniz. Fakat biz onları duvara asmayı tercih ediyoruz. Tam bir ulaşılabilir sanat projesi yani!

Böylece yavaş yavaş harika bir seri oluşuyor. Zaten koleksiyon yapmanın da en büyük hazzı, heyecanı burada değil midir? Sabrederek, takip ederek, hangisini ne zaman aldığını bilerek ve bir yandan anılar biriktirerek…

Wohha On The Table Satış Noktaları:

Wohha showroom / Karaköy

online shopping: Wohha.com

Shopigo No:17 / Teşvikiye

online shopping: shopigo.com,

ve Souq Karakoy

troppodonna