Fondötenin Yaz Hali: Studio Fix Fluid

Yaz aylarının nemli ve kusur göstermeye meyilli günlerinde kurtarıcı bir fondöten arıyorsanız cevabı M.A.C Studio Fix Fluid olmalı! Bu fondöten sanki hep gözünüzün önünde durup da bazen sürekli bakmaktan fark edemediğiniz bir ürün gibi. Çünkü

MAC_Studio_Fix_Fluid_Fondöten_Brush_Oval_6 copy
Yaz aylarının nemli ve kusur göstermeye meyilli günlerinde kurtarıcı bir fondöten arıyorsanız cevabı M.A.C Studio Fix Fluid olmalı! Bu fondöten sanki hep gözünüzün önünde durup da bazen sürekli bakmaktan fark edemediğiniz bir ürün gibi. Çünkü bugün o kadar çok marka önümüze o kadar çok vaadi aynı anda sunuyor ki bazen geri dönüp ben aslında ne istiyorum diye kendinize tekrar sormanız gerekiyor.

MAC_Studio_Fix_Fluid_SoftPoint_Sponge_troppodonna copy

M.A.C Studio Fix Fluid SPF15, M.A.C Softpoint Sponge Aplikatör

Ben yüzümde gerçekten kusursuz bir sonuç istiyorum, kalıp gibi durmasın ama natürel olacağım derken kızarıklıklarımı, morluklarımı da açık etmesin diyorsanız; o zaman M.A.C Studio Fix Fluid serisindeki minicik nüanslarla birbirinden ayrılan geniş renk ailesinden bir tane seçebilirsiniz. Gün boyunca dağılacak gidecek mi diye korkmanıza ya da yazın çok mat durur mu diye endişe etmenize de gerek yok. Ayrıca artık hatırlatmaya bile gerek olmayan “YAZIN SPFsiz DIŞARI ÇIKMAYIN” kuralımıza da uygun olarak şehir içinde SPF 15 güneş koruması sağlıyor.
Bir çok hatalı denemeden sonra kürkçü dükkanı gibi döndüğümüz bu fondöten hakkında bazı kullanım ip uçlarını M.A.C Türkiye Senior Make Up Artisti Alev Karslı‘ya sorduk.


Troppodonna: Studio Fix Fluid’in formülünde yenilik oldu mu? Son dönemde ismini fazlasıyla duyar olduk!  
Studio Fix Fluid‘in formülünde hiçbir değişiklik olmadı. Tercih edilen ve en çok satan fondötenimizi herkesin bildiğinden emin olmak istedik. Uzun süre kalıcı, hızlıca pürüzsüz bir cilt görünümü veren ve aynı zamanda doğal bir sonuç sağlayan bu fondöten herkesin makyaj çantasında bulunmalı. Sadece denememiş olanlara denetmek, unutanlara hatırlatmak istedik.

MAC_Studio_Fix_Fluid_Prep+Prime_Strobe_Cream_troppodonna copy (1)

M.A.C Studio Fix Fluid SPF 15 Fondöten, M.A.C Strobe Cream in Peachlite, M.A.C Prep+Prime Radiant

Studio Fix Fluid’i kuru/karma/yağlı ciltler nasıl kullanmalı? Hangi baz ürünleri ile kombinlemeli? Hangi concealer ile kullanılmalı? Hangi fırçaları ya da süngerleri tercih etmeliler?
Studio Fix Fluid’in en önemli özelliği tüm gün boyunca ciltteki fazla yağı dengelemesi. Bu nedenle her cilt tipi için uygun bir ürün. Yağlı ve karma cilde sahip olanlar M.A.C Prep + Prime Radiant baz ile kulanabilirler. Kuru ciltler ise M.A.C Strobe Cream ile birlikte kullanabilirler. Önce aydınlatıcı bir nemlendirici gibi tüm yüze M.A.C Strobe Cream‘i uygulayabilir veya daha nemli ve ışıltılı bir etki için Strobe Cream’i Studio Fix içine karıştırabilir, daha aydınlık bir görünüm elde edebilirler.
Studio Fix Fluid fondöten için tercihim Oval 6 veya 170 no’lu fırçalar ile kullanmak. Bu iki fırça da daha tok fırçalar oldukları için daha az ürün kullanarak cildi hızlıca pürüzsüz bir sonuca ulaştırabiliyorlar.

MAC_Studio_Fix_Fluid_Stobe_Cream_Prep+Prime_Brush170_troppodonna copy (1)

M.A.C Strobe Cream in Peachlite, M.A.C Studio Fix Fluid SPF15 Fondöten, M.A.C Prep+Prime Radiant, M.A.C Fırça no.170

Üzerine kimler toz ürün kullanmayı tercih etmeli kimler krem ürün kullanmalı? 
Yağlı ciltlerin T bölgesinde genelde daha gözenekli ve yağlı bir görünüm oluyor. Bu görünümü yok etmek icin Studio Fix Pudra ile matlaştırıp gözenekleri kamufle edebilirler.
Kuru ciltler daha kremsi bir highlighter ile yüzün yüksek noktalarına parlaklık vererek hızlıca aydınlık bir sonuç kazanabilirler. M.A.C Pearl Cream Colour Base bu anlamda en sevdiğim kremsi highlighter ürünü.
Editör Notu: Eğer siz de yüzünüzdeki bazı kıvrımlı noktalara fırça ile ulaşamadığınızı düşünüyorsanız ve biraz daha iyi oturtmak istiyorsanız fondöteninizi fırça ile uyguladıktan sonra bu zorlu kısımlara M.A.C Softpoint Sponge ile ulaşabilirsiniz. Parmakla rötuştan daha başarılı ve çok pratik.