Giambattista Valli 2019 İlkbahar Couture Koleksiyonundan Yola Çıkarak…

Giambattista Valli, ya da yakın çevresince Giamba, Haute Couture tasarımcılar arasında şu an yıldızı en parlak olan isimlerden biri. Tabii diyeceksiniz ki sayısı 20'yi bulmayan tasarım evi arasında bu zor olmasa gerek.  Ama onca buna

Giambattista Valli, ya da yakın çevresince Giamba, Haute Couture tasarımcılar arasında şu an yıldızı en parlak olan isimlerden biri. Tabii diyeceksiniz ki sayısı 20’yi bulmayan tasarım evi arasında bu zor olmasa gerek.  Ama onca buna istekli moda evinin varlığını da düşünürsek kolay da değil.

Valli’nin en önemli gücü, Haute Couture’ün oldukça daraltılmış müşteri kitlesinin en önemli kısmı olan gençleri avucunda tutması. Bunu son olarak Harper’s Bazaar’ın özel bir haber çalışmasında görmüştüm. Crazy Rich Asian olarak anlatılan (son dönemin finansal açıdan en parlak) zümre Giamba’ya bayılıyor. O da onlara her seferinde daha iyisini sunuyor.

İçinde yaşanabilecek kadar büyük, ihtişamlı ve kendinden emin (bekli biraz dominant) tuvaletler tasarlıyor. Kadınları kendine pervane eden tasarımcının şu an kadar en büyük silahlarından biri tüllerdi. Hatta kırmızı halıda da ünlülerin günceli yakalamak adına Giambattista Valli’nin dev tüllerine güvendiğini yazmıştım. Şimdi oyuna başka bir star daha katılıyor.

O da muare. Muare 90’lı yıllarda altın çağını yaşayan, kendinden desenli bir tafta türü. Şu an onu daha ziyade perde olarak görüyorsunuz. Evlerde tekrar ünlü olacağı zamanı, dışarı çıkacağı günleri bekliyor. Bu ünü de kuşkusuz sevgili Giamba sayesinde yaşayacak.

Valentino geçtiğimiz Couture Haftasında bize taftayı hatırlattıysa, Valli onun en güzel versiyonu olan muare kumaşı geri getirdi. Bu kumaşı yakın zamanda sokak modasında sportif parçaların yanında görebilir miyiz? Çünkü farbelalı kıyafetlere de çok yakışıyor kendisi.

Benim cevabım evet.

Çağla Bingöl

Sorry, the comment form is closed at this time.