Gucci, Sci-Fi Düşkünlerinin Kalbine Oynuyor!

Amerikan gençlik filmlerinde genelde 3 farklı grup görürüz. Okul takımında oynayan çocuklar ve onların amigo kız arkadaşları, tiyatro kolundakiler ve inekler. En çok inekleri vurur lise koridorlarının zorlu yaşam şartları. En çok onlar ezilir, en

Gucci-fall-2017-ad-campaign-the-impression-04

Amerikan gençlik filmlerinde genelde 3 farklı grup görürüz. Okul takımında oynayan çocuklar ve onların amigo kız arkadaşları, tiyatro kolundakiler ve inekler. En çok inekleri vurur lise koridorlarının zorlu yaşam şartları. En çok onlar ezilir, en çok onlar nefret eder okuldan.

Ama yollar lise diplomalarını alıp da birer birer ayrıldığında o çocuklar çok çalışmaya -ineklemeye- devam ederler ve bu devirde aslında hayat onlara güzeldir. Silicon Valley’nin yollarına gül döker teknoloji devleri diğerlerinin inek diye dalga geçtiklerini kapmak için. Hikayeyi bilirsiniz.

Gucci 2017 sonbahar kış kampanyası 1

Sonuç olarak sonunda onlar güler. Parayı onlar kazanır. Yalnız bir sorun var, kazandıkları parayı nereye harcamaları gerektiğini pek bilmezler çoğu zaman. Modayla, sanatla ya da sosyal hayatla pek ilişkileri yoktur. Böyle olunca parayı kendi en iyi bildiklerine; teknolojik aletlerin prototiplerine, çizgi romanlara ve belki arabalara harcarlar. Ama neden bir moda tasarımcısı gelip de bu kremalı pastanın bir ucundan ısırmak istemesin ki?

Gucci 2017 sonbahar kış kampanyası 11

Gucci 2017 sonbahar kış kampanyası 2 Gucci 2017 sonbahar kış kampanyası 4

İşte o tasarımcı Alessandro Michele oldu. Gucci’nin başına geçtiğinden beri 70’lerin “nerd” göndermeleri ile sofistike inek stilinin öncüsü olan moda tasarımcısı, şimdi bu çocukların kalbini çalmak için 1960-70’lerin bilimkurgu filmlerinden ilham alan bir kampanya çekimi ile karşımızda.

Gucci 2017 sonbahar kış kampanyası 9

Gucci 2017 sonbahar kış kampanyası 5 Gucci 2017 sonbahar kış kampanyası 8

Ana odak noktası “Uzay Yolu” serisi olan “Gucci and Beyond” kampanyasının yönetmeni Glen Luchford. İçinde dinazorlar, android insanlar, robotlar, takım elbisesiyle güvertede dolaşan bond çantalı adamlar, uzay savaşçıları, uzaylılar ve canavarlar var. Gucci bel çantaları lazer atan silahları taşımak için kullanılıyor, metalik saç boneleri uzaylıların insan beyinlerini çalmalarını engelliyor, üst düzey uzaylılar pelerinlerini Gucci ropdöşambr ile değiştirerek moda gustolarını ortaya koyuyorlar. Tıpkı Sci-Fi düşkünü “nerd” arkadaşların Uniqlo/Gap kyafetlerini çıkartıp Gucci’nin uzay yolu karakterlerine dönüşmek isteyecekleri gibi.

Çling Çling! Bling Bling! Çaçinng!

çağla bingöl #gucciandbeyond