Hangi Far Hangi Göz Rengine Gider?

Göz makyajında son dönemde doğal tonlar moda. Bejler, toprak tonları, pudra renkleri ile gözleri badem formuna getirmeye çalışıyoruz. Urban Decay Markası Naked isimli far paleti serileri ile fenomen olma yolunda ilerliyor. Youtube bu paletlerin en

hailey Baldwin

Göz makyajında son dönemde doğal tonlar moda. Bejler, toprak tonları, pudra renkleri ile gözleri badem formuna getirmeye çalışıyoruz. Urban Decay Markası Naked isimli far paleti serileri ile fenomen olma yolunda ilerliyor. Youtube bu paletlerin en iyi kullanım önerilerinin olduğu videolarla dolu.

Fakat arada siz de bu tek düzelikten sıkılmıyor musunuz? Makyajın arada sırada da olsa biraz renk, biraz eğlence katması gerekmez mi? Hem de farklılıklarımızın güzelliğinden niye yararlanmıyoruz?

Siz de bizim gibi düşünüyorsanız, ikinci adım göz rengimize en çok yakışan far tonlarını bilmekten geçiyor. İşte size makyaj artistlerinin güvence verdiği renk rehberi!

kristen stewart make up

Yeşil Gözler: Eğer kontrast bir renk kullanarak daha dramatik ve dikkat çekici bir makyaj yapmak istiyorsanız bordonun tonlarını tercih edebilirsiniz. Daha yumuşak ve yemyeşil bakışlarsa aradığınız, yeşilin tonlarından ilerleyebilirsiniz.

Amy Adams makyaj

Mavi Gözler: Mavi gözlerinizi tezat bir ton ile belirginleştirmek isterseniz bakır tonlarından faydalanabilirsiniz. Fakat daha doğal bakışlar için tercihinizi füme gri tonları ve lacivertten yana da kullanabilirisniz.

keira knightley

Kahverengi Gözler: Bazen kahverengi gözlerin monoton olduğu söylenir ama makyaj açısından oldukça şanslılar. Kahverengine en çok yakışan morun tonlarıdır. Eflatunumsu ve metalik ışıltı içeren bir far ile kahverengi gözlerinizi ışıldatabilir; mürdüme yakın, mat bir çeşidi ile derinlik katabilirsiniz. Mor benim rengim değil diyorsanız yeşilin tonları ile bakışlarınızı yumuşatabilirsiniz.

kate beckinsale makyaj

Ela Gözler: Yeşil ve kahverenginin arasında kalan bu renk, siz nasıl yönlendirirseniz o yana gelecek kadar da uyumlu ve uysaldır. Yani iki seçenekten istediğiniz yöne gidebilirsiniz. Tüm bu zengin alternatife ek olarak altın tonlarını da deneyebilirsiniz.

troppodonna