Instagram Samimiyetsizliği

"Pazartesi sabahından günaydın. Tüm moda aşıklarına harika bir hafta diliyoruz." hashtag mondayfunday(??!!?) ya da "Haftaya keyifli bir başlangıç için tek ihtiyacınız olan bir fincan latte" hashtag butfirstcoffee (illa ki). Şu da olabilir: "Bu sabah gözümüzü

1

“Pazartesi sabahından günaydın. Tüm moda aşıklarına harika bir hafta diliyoruz.” hashtag mondayfunday(??!!?) ya da “Haftaya keyifli bir başlangıç için tek ihtiyacınız olan bir fincan latte” hashtag butfirstcoffee (illa ki). Şu da olabilir: “Bu sabah gözümüzü bile açmadan the multifunctional bilingual skin fortifier life enhancer serum ile güne başladık!” hashtag instaskin.

Nereye gelmek istediğimi anladınız. Kesin anladınız. Uzun zamandır aşırı sıkıcı bulduğum ve hayır, her markanın o mecrada olmasını son derece gereksiz gördüğüm, artık reklam dönemine girdiği için de sosyal medyanın havalı çocuğu statüsünü yitiren Instagram.

4bc070754bdbc2b38c1f75b135825133

Girişteki örnekleri okuduklarımın toplamını kendi potamda eriterek kendim yarattım (bana bravo). Şimdi birkaç tane gerçek örnek paylaşarak savunmamı geliştirmeye çalışacağım.

Leopar desenler ve taba renginin eşsiz uyumunu kombinlerinizde hissedin!

Hafta sonun en güzel yanı, yorucu iş temposundan uzaklaşıp sonbaharın keyfini sürebilmek değil mi? Gündüzden geceye taşıyabileceğiniz yılan baskı detaylı burnu açık süet bir bootie hafta sonuza eşlik edecek en şık parça olacak…

Yılan deseni baskılı trench ile kendi hikayeni yaz!

Pazartesiye temiz ve bütün gece neme doymuş bir ciltle uyanmak için cilt bakım rutini başlasın

Zaten karmaşık olan işleriniz daha da karmaşık hale gelmesin istiyorsanız, iş planı yapmayı ihmal etmin! 🙂 If you don’t want to further complicate your work which is a already a complexity do not disregard making a business plan.

Güne iyi başlamak için tek ihtiyacınız güzel bir kahve. Günaydın! ☕️

Herkese mutlu haftalar. Biz yeni haftaya yine sizin icin calisarak basladik…**

**yazım hataları markalara aittir. Troppodonna’nın herhangi bir müdahalesi yoktur.

Weekend Morning Coffee Vogue and Bottega Louie Macarons via The Beauty Look Book

Demek istediğimi anlatabiliyor muyum? “eşsiz uyumu hissetmek?” “haftasonuna eşlik edecek en şık parça olacak” (ne kadar kendinizden eminsiniz)? Kendi hikayenizi yazmanıza bir trench yetiyor mu? Peki bir markanın sizinle bu kadar senli benli olabilmesi için 3 kere günaydın demesi yetiyor mu? Ben evimin sokağındaki çoğu insana sabahları günaydın diyorum ama yine de yıllardır bu samimiyeti yakalayamadım. Diğer markanın size kariyer önerilerinde bulunmasına ne diyorsunuz? Çok mutlu olduğunuzu tahmin ediyorum. Çünkü onlar sosyal medya ajansları ile masabaşında bu postları planlarken sizin birkaç ay içinde terfi ederek kendilerini love brand ilan edeceğinizi düşünmüşlerdi. Son olarak Instagram’ın karanlık kahve lobisinin pis bir tezgahı olduğu komploma katılmak ister misiniz? Yoksa hep beraber kahve övmeye olan bu aşkımız neden olabilir ki? Ki biz çay içeriz kahveyi çok sevmeyiz bile.

tumblr-casual-street-style-blogger

Kendi adımıza:

Troppodonna instagramı çok seven bir site olamadı hiçbir zaman. Twitter’ın akıl dolu tespitlerini tercih etti. Markaların samimiyetsiz iyi dilekleri bize hep iş hayatında karşılaştığımız o sahte güleryüzleri hatırlattı. “Troppodonna’da kişisel stilini paylaşmalısın Çağla” diyenlere kulak asmadım. Çünkü… Bilmem ayıp geldi herhalde. Ya da özgün olmadığı sürece gereksiz olduğunu düşündüm. Instagram ünlüsü olmanın Troppodonna markasına bir yararı da yoktu. Çünkü bu marka, giyinip edip, sokağın en grafittili fonunun önünde yana doğru hayali arkadaşlarına gülümseyip, “bakmıyormuş gibi çek” bir kadın figürü olmadı. Caption’lar Troppodonna için kısa kaldı. Videolarda da, yazılarda da çok konuştu. Saat ayarlayıp her gün post girmek yerine gerçekten hoşuna giden birşey gördüğümüz zaman kullandık instagramı. Öyle de devam edecek.

get

Markaların artık onlar için doğru mecrayı daha iyi analiz edip, en iyi şekilde kullanmaya başlamasını dilerken (çünkü zaten yakında pinterest’in arşivi de tükenecek), sosyal medya ajanslarının da “anne çok iyi bir fikrim var, çok ünlü bir şarkıcı olucam ve senin için  şarkılar yazıcam” basitliğinden arınması ümidiyle. (emoji: birleşen dua elleri, hashtag: instamood)

Çağla Bingöl