Jeremy Scott’tan Bir Korku Hikayesi

Jeremy Scott, Moschino markası ile bu sezon havalı ara sezon defilesi yapanlar arasına katıldı. Christian Dior, Chanel, Louis Vuitton ve yatırım almasının ardından Versace gibi moda evleri moda basınını ve önemli influencer'ları Resort ve Prefall

Jeremy Scott, Moschino markası ile bu sezon havalı ara sezon defilesi yapanlar arasına katıldı. Christian Dior, Chanel, Louis Vuitton ve yatırım almasının ardından Versace gibi moda evleri moda basınını ve önemli influencer’ları Resort ve Prefall defileleri için belirledikleri benzersiz lokasyonlara davet ediyorlar. Bu defileler bir anlamda basın ve sosyal medya yansıması için gerekli kişileri hoş tutmanın bir yolu. Normal moda haftalarında yapamadıkları bir şey. Böylece çok iyi bir geri dönüş alınıyor.

İşte Moschino da bu kervana katılan markalardan oldu ve Resort 2020 koleksiyonunu Los Angeles’ta görücüye çıkardı. Hem de oranın en sevilen turistik lokasyonlarından biri olan Universal Studio’larında. Teması da farklı dönemlerden kafamıza yer etmiş olan çoğu ikonikleşmiş korku fimleri ve onların klasikleşmiş motifleriydi.

Koleksiyonun içinde Haloween kabakları, örümcek ağları, Frankeştayn dikişleri, Candyman kafaları, Carrie filmine gönderme yapan mezuniyet kraliçeleri, Shining’deki ikizler, Scream’deki telefon sahnesi, Corp’s Bride ve daha niceleri. Bu koleksiyon Jeremy Scott’un son günlerde çok moda olan “camp” havasını korurken, detaylara indiğinizde çok daha özenli bir çalışma olması açısından son dönemde hazırladığı en başarılı işlerden biriydi. Tabii geçmiş bazı defilelerde olduğu gibi “benzer işler” karşımıza çıkmaz ve çeşitli sanatçılar ile moda tasarımcısı polemik yaşamazsa.

Koleksiyon tüm abartılı, karikatür havasının içinde iyi tasarım fikirleri ve orijinal desenler barındırıyordu. Bu anlamda Scott’un önceki dönem Barbie ya da Sponge Bob kahramanları baskılı koleksiyonlarından başarılıydı. Böyle bir başarıyı önceki senelerde McDonalds temalı koleksiyonunda görmüştük ki, o seri de Moschino’nun ve Scott’un vintage’ları arasına şüphesiz girecektir.

Korku Filmi temalı koleksiyonu da vintage serisine girer mi daha konuşmak için biraz erken ama Gucci’nin çok emek harcanmış maksimalist koleksiyonları Scott’un da biraz rehavetini üzerinden atmasını sağlıyor sanki…

Çağla Bingöl

Sorry, the comment form is closed at this time.