Jumbo Boy V Yaka Olsun!

[caption id="attachment_10624" align="aligncenter" width="398"] Foto: Merve Ağazat[/caption] Bu kışı ortaladık. Yılı ise bitirdik neredeyse. Lütfen bana biri açıklasın artık yıllar nasıl bu kadar çabuk geçiyor. Eee günler, aylar nasıl geçiyorsa öyle işte diyeceksiniz ama o kadar

Bu kışı ortaladık. Yılı ise bitirdik neredeyse. Lütfen bana biri açıklasın artık yıllar nasıl bu kadar çabuk geçiyor. Eee günler, aylar nasıl geçiyorsa öyle işte diyeceksiniz ama o kadar basit değil. Bence her şey 2012 yılında oldu. Hani 21 Aralık’ta kıyametin kopucağı söylenmişti ve bazı insanlar soluğu Şirince’de almıştı ya işte o yıl belki Armagedon’u görmedik ama başka bir zaman döngüsüne girdik. Şimdi size bu nasıl oldu açıklayamayacağım, çok uzun sürer (ve de nasıl olur ben bilmiyorum aslında) ama bunu bir düşünün.

Derin_V_Yaka_Kazak_4

Başa dönersek; kış yarılandı, yıl bitti derken indirim mailleri de çling çling diye gmail kutusunda birikmeye başladı. Bir kere Beymen yılbaşı için indirim yapıyor. O kadarını söyleyeyim. 2018 geliyor bir sene daha mutsuzlaştık diye sanırım biraz moral alışverişi hakkımız. İşte bu kış benim hedefimde bazı kalın örgü, jumbo kesim, göbek deliğine doğru inen V yakalara sahip kazaklar var. Neden derseniz doğru örgüden olduğu sürece bu kazaklar, derin V kesimi ile ince ve uzun gösteriyor.

Derin_V_Yaka_Kazak

Açılış karesinde üzerimde gördüğünüz Baum und Pferdgarten marka. Şuradan bakabilirsiniz. Yazı içinde göreceğiniz diğer kız kardeşlerde ise başka versiyonları var. Pembe olan ne kadar da havalı çıkmış değil mi?Derin_V_yaka_Kazak_2

Bir de biliyorsunuz bu kazakların yakası bağlamalı olanları var. En güzel örneklerinden birini Isabel Marant yaptı. Boyish seksapelin kitabını yazan modacı. Sonra çokça versiyonunu gördük ve sanırım bana göre değil ama örneğini şekil 1 A’da gördüğünüz gibi çok yakışanı da var.

Derin_V_Yaka_Kazak_3

Altına ne giyelim derseniz bence kazağın kalın dokusuna inat incecik süzülen ipek saten bir etek deneyebilirsiniz. Midi boy. Ben triko tayt giydim altın renk (hiç sormayın). Skinny jeanler ya da yine dar kesim deri pantolonlar da uygundur.

Eğer ben varım diyorsanız içinden bir parça dantel göstererek yine güzel bakan gözlere layık bir sonuç yakalayabilirsiniz. Bir de bu kış kaşmir bir takım elbisede aklım. Ama daha gönlümün efendisini herhangi bir yerde görebilmiş değilim.

Not: Bir de bu yazıyı okuyun! 🙂

çağla bingöl

Derin_V_Yaka_Kazak_5