Karanlık Yatak Odalarından Gündüz Işığına Gecelik Elbiseler

  Gecelik gibi dantelli, saten, ipek/ ince, narin, seksi elbiseler bu yaz sezonunun en gözde moda trendleri arasında. Gri'nin Elli Tonu filminin bu işte parmağı olabilir. Çünkü normalde evin zili çalsa gecelikle açmak istemeyiz ve gecenin

 

086_AG24224

Gecelik gibi dantelli, saten, ipek/ ince, narin, seksi elbiseler bu yaz sezonunun en gözde moda trendleri arasında. Gri’nin Elli Tonu filminin bu işte parmağı olabilir. Çünkü normalde evin zili çalsa gecelikle açmak istemeyiz ve gecenin en karanlık anlarına uygun buluruz. Ama şimdi gündüz sokağa çıkmaya hazırlanıyor gecelikler.

En başarılı moda evlerinden, sokak markalarına kadar tabii ki herkes akımın bir ucundan tutmaya çalışıyor. Hatta büyük ihtimalle “Özipek İçgiyim ve Gecelik” kıvamında daha yerel markalar bile bir ısırık almaya çalışıyorlardır. “Ne var canım işte? Gecelikse gecelik, dantelse dantel, dekolteyse dekolte! Bizde en kralı yıllardır var” diyerek eski stokları tekrar açmaya başlamışlardır. Aslında çok haksız da sayılmazlar. Çünkü danteli bilirsiniz, sateni de tanırsınız. Güzel ve estetik olmakla, çirkin ve avam olmanın arasında çok ince bir çizgide gider gelirler. Ve bu en iddialısından en mütevazisine tüm markalar için geçerli bir risktir.

2-calvin-klein-collection-spring-2016-rtw

Calvin Klein 2016 İlkbahar/Yaz

Trend, bu sezonun çoğunda olduğu gibi 90’lardan geri geliyor. O dönemin seksi anlayışına uygun olarak biraz daha grunge ve asi parçalarla kombinlenince başarıya ulaşıyor. Yani altına bir çift Doc Martin’s, üzerine de asker ceketi ile denenebilir. Sezonun en iyi örnekleri ise öncelikle Calvin Klein’da sonra Alexander Wang, Balenciaga (yani yine Wang, ama bunu konuşmuştuk) ve Givenchy’de var.

7-alexander-wang-spring-2016-rtw

Alexander Wang 2016 İlkbahar/Yaz

Givenchy yaz 2016

Givenchy 2016 İlkbahar/Yaz

Balenciaga

Balenciaga 2016 İlkbahar/Yaz

çağla bingöl