Kedi Chouppette Mirasa Konabilecek mi?

Dün, tüm dünya Karl Lagerfeld'in ani ölüm haberi ile sarsıldı. Lagerfeld, 85 yaşında olmasına rağmen (ki aslında bu bir tahmin çünkü ünlü tasarımcı doğum tarihi hakkında farklı zamanlarda, farklı tarihler vermişti) moda dünyasının hiçbir zaman

Dün, tüm dünya Karl Lagerfeld’in ani ölüm haberi ile sarsıldı. Lagerfeld, 85 yaşında olmasına rağmen (ki aslında bu bir tahmin çünkü ünlü tasarımcı doğum tarihi hakkında farklı zamanlarda, farklı tarihler vermişti) moda dünyasının hiçbir zaman yıkılmayacak, üzerinde güneş batmayacak, en güçlü ismi gibi duruyordu. Fit formu, siyah dar kesim takımları, beyaz yüksek yaka gömlekleri ve siyah koyu çerçeveli güneş gözlükleriyle öyle ikonik ve güçlü bir imajı vardı ki sanki yaşlanmıyor gibiydi.

Ama aslında ilk ikaz son Couture Haftası’nda gelmişti. Lagerfeld selamlamaya çıkmadı ve rahatsız olduğu hakkında kısacık bir bilgi verildi (bugün hala ölüm nedenini bilmiyoruz). Hatta o gün sabah gösterimine katılmasa da belki öğleden sonra yapılacak seansta hazır bulunacağı belirtilmişti ama o da olmadı. Meraklı gözlerle Lagerfeld’i bekleyenleri defile sonunda yine öğrencisi ve sadık yardımcısı Virginie Viard selamladı. Dün öğle saatlerinde ise vefat haber geldi.

Şimdi bu noktada gözler Karl Lagerfeld’in mirasçılarına döndü. Ortada 200 Milyon civarında bir miras var. Tabii şu an mirasa en yakın isim Kedi Choupette. Biliyorsunuz kendisi 2015 yılından beri Karl Lagerfeld’in aile kavramına en yakın gördüğü varlık. Choupette’in kendi instagram hesabı var, çok lüks mamalarla besleniyor, jetlerle seyahat ediyor ve büyük ihtimalle tüylerinin bakımı için plasentalı, havyarlı şampuanlar falan kullanılıyor.

Karl ve Hudson

Geçen yıllarda Lagerfeld’e mirası sorulduğunda Choupette’in içine su serpecek bir açıklamada bulunmuştu ünlü tasarımcı, kedicik payını alacaktı. Ama Choupette gibi miras sırasında bekleyen bir de Hudson var. Hudson Kroenig. Kendisini Chanel defilelerindeki sarışın çocuk olarak tanıyorsunuzdur. Defile sonunda Karl’ın elini tutarak Richie Rich’in vücut bulmuş hali gibi bizlere el sallar. O da en az Choupette kadar bu varlıklı hayattan nasibini almış biri. Gardırobu Couture Chanel’lerle dolu, defileler için özel jet ile şık seyahatler yapıyor ve daha 11 yaşında hepimizin toplamından daha fazla ünlüden oluşan bir çevresi var.

Baptiste Giabiconi

Baptiste Giabiconi

Peki Kim Aslen Bu Hudson ve Choupette’le Ne İlişkisi Var?

Hudson Kroenig, Karl Lagerfeld’in “my boys” olarak bahsettiği model kadrosunda yer alan Brad Kroenig’in oğlu. Lagerfeld ile bir dergi çekimi aracılığı ile tanışan model babanın hayatı ikonik tasarımcının gözüne girmesi ile 180 derece değişmiş. 2008 yılında evlenen Kroenig’in ilk oğlunun da vaftiz babası Lagerfeld olmuş. Kedi Choupette ise “my boys” ekibinden başka bir isim olan model Baptiste Giabiconi tarafından 2015’te Lagerfeld’e hediye edilmiş. Büyük ihtimalle Giabiconi, çocuğa en yakın şey ile Hudson’ın tek veliaht havalarına son vermek istemiş. Amacına da ulaştı, Lagerfeld birçok hayvansever gibi kedisine çocuğu muamelesi yapıyor.

Choupette ve Miras Sonrası

Kedi Choupette de bilindiği üzere manevi babası Karl gibi öz ailesi ile pek iletişimi olmayan bir karakter. Karl Lagerfeld kendisine ailesi sorulduğunda iki tane kız kardeşi olduğunu ve hatta onların aracılığı ile yeğenlere de sahip olduğunu saklayan biri değil. Ama bir röportajında bahsettiğine göre Amerika’da yaşayan kız kardeşi ile 40 yıldır görüşmemişler ve yeğenleri ona bir noel kartını bile çok görüyormuş. (Bieber’in havaalanında bir Hi bile dememesi gibi). Tabii aile içinde olanı biteni tam olarak bilemeyiz ama Lagerfeld, ailesi ya da özel hayatı olmayan biri kendi beyanına göre. Choupette de onun gibi biraz. Şimdi Lagerfeld öldüğüne göre kediye en yakın isim yine Giabiconi oldu. Ama onun dışında şüphesiz birçok yakını çıkacaktır şimdi maviş kedinin. Aynı barınaktan olduğunu iddia eden kediler geçmişi ile ilgili asparagas açıklamalarda bulunacaktır TMZ.com’a, sadece onunla aynı ırktan yani Birman olduğu için aileyiz diyenler ya da… Bunlar hep olacaktır. Sonuç olarak varsayımlarım bilmediğimiz işler değil, her gün gazetelerde okuyoruz.

Miras nasıl bölüşülecek, gerçek ailesi veraset açıklanınca dava açar mı, böyle bir durumda davalı Choupette mi olur, Hudson ileride modellik kariyerinde başarısız olup, bir dönemin çocuk yıldızları gibi uyuşturucunun pençesinde yıkılmış bir hayat yaşar mı şu an bu konularda tahminde bulunmak için daha çok erken. Ama Lagerfeld yaşarken özel hayatı konusunda çok dikkatli bir insandı ve sadece işindeki dev başarılarla anılmak istedi. Umarım vefatı sonrasında çevresindekiler öncelikle bu gizliliğin devamına dikkat ederler.

Çağla Bingöl

Sorry, the comment form is closed at this time.