Kısa Saç Kime Yakışır, Matematiksel Cevap!

Saç kesimi, saç modeli, boya, ombrrrrrrrre, pixie

BEVERLY HILLS, CA - FEBRUARY 28: Actress Lily Collins arrives at the 2016 Vanity Fair Oscar Party Hosted By Graydon Carter at Wallis Annenberg Center for the Performing Arts on February 28, 2016 in Beverly Hills, California. (Photo by Jon Kopaloff/FilmMagic)

Saç kesimi, saç modeli, boya, ombrrrrrrrre, pixie… Özellikle mevsim değişimlerinde siz de sık sık saçlarınıza kafa yoruyorsunuzdur. Bazen küçük değişiklikler mesela güneşten açılmış gibi duran bir “sunkissed” (Ahmet Çoban yapıyor, ayrıntılarına kesin instagramı’nda rastlarsınız) bazen de reformu andıran ciddi kısalıkta kesimler. Değişimin boyutunun biraz da psikolojiye bağlı olduğu hatırlatmaya hiç gerek yok sanırım…

katemara-shorthair

İşte dönem dönem Hollywood Starlarında gördüğünüz BOB ya da biraz daha kısası Pixie’lere özeniyorsanız ve “bana yakışır mı?” sorusu içinizi kemiriyorsa, işte size çok pratik bir yöntem!

kısa_saç_kime_yakışır_matematiksel_cevap_troppodonna

İngiliz Cosmo’sundan öğrendiğimize göre (ki onlarda kaynaklarına kefiller ve hashtag #kesinbilgi diyorlar) işiniz üstteki çizimde gördüğünüz küçük bir hesaba bakıyor. Cetvel çıkınca geometri dersini hatırlayıp korkmaya gerek yok, size kulağınız ile burun ve göz pınarı arasında kalan üçgenin iç açılarını hesaplatmayacağız. Çene altına yatay bir kalem koyarken kulak altından da bir cetveli dikey sallandırın. İşte burada kalemin ucu 2.25 inch yani 5.7cm  (aslında tam olarak 5.715 yanlış olmasın) ve de üstünü gösteriyorsa uzun saçı, 2.25 inch’ten az ise kısa saçı tercih etmelisiniz diyorlar.

Saçınızı kısa kestirmeyi mi düşünüyorsunuz? O zaman en iyi modeller için tıklayınız! 

Çağla Bingöl

  • anime.emo.shit 5 Şubat 2016

    Ben da tam 5 çıktı.

  • anime.emo.shit 5 Şubat 2016

    Bende tam 5 çıktı.Kestirmeli miyim?