Londra Moda Haftasından Aklımda Kalanlar

Londra Moda Haftası bu sefer pek güldürmedi, Burberry'nin geri dönüşü haricinde tabii. Uzun süredir, kurumsal yapılanma, finansal kayıplar, ayrılıklar gibi modayla pek de alakası olmayan haberlerle gündeme gelen marka sonunda kendinden beklenen yenilikleri podyuma çıkarmıştı.

Londra-Moda-Haftası-troppodonna-2

Londra Moda Haftası bu sefer pek güldürmedi, Burberry’nin geri dönüşü haricinde tabii. Uzun süredir, kurumsal yapılanma, finansal kayıplar, ayrılıklar gibi modayla pek de alakası olmayan haberlerle gündeme gelen marka sonunda kendinden beklenen yenilikleri podyuma çıkarmıştı. Bu köklü bir dönüşümün habercisi olmasa da zamanın maksimalist ruhuna uygun, Anglosakson köklerini ihmal etmeyen, sofistike detaylara sahip bir show’du.

Burberry’nin güzellemesini kısa kesmek gerekirse ve genel manada Londra Moda Haftasına bakış atarsak aklımda kalan en güzel detaylar şöyleydi.

Preen by Thornton Bregazzi’nin Tülleri

preen_by-thornton_bregazzi

Preen markası  Thornton Bregazzi’nin direksiyonunda iyi bir dönem yaşıyor. 2018 İlkbahar/yaz koleksiyonu da hem oldukça “Londralı” hem de karakter sahibiydi. Tül ve şifon üzeri işlemeli elbiseler yumuşacık kaşmir dokularla eşleşerek göz okşuyordu.

Simona Rocha’nın İnci Detayları

simone-rocha-2018-ilkbahar:yaz-lfwSimona Rocha maalesef bu sezon geçen koleksiyonlarının taklidi gibiydi. Hani olur ya tasarımcılar yaratıcılık anlamında kurak bir dönem geçirirler de, ille defile yapmak gerektiği için kendilerini taklit ederler. Fakat koleksiyonda bazen saç aksesuarlarında bazen ayakkabılarda ya da yaka süslemelerinde karşımıza çıkan inci detayları hoştu. (bu ayakkabı rahatlıkla uzun boylu bir gelinin düğün ayakkabısı olabilir bu arada)

Christopfer Kane’in Başöğretmeni

info@imaxtree.com

Christopher Kane, Londra Moda Haftası’nın en ağır toplarından. Giles’ın çekilmesi ve Dries Van Notten’in kendini sanatsal performansa vermesi ile Kane’e genişçe bir alan kaldı denebilir. Koleksiyonundaki başöğretmeni andıran beyaz okul yakaları ve ona tezat düşen fetiş rugan parlaklığı dikkat çekiciydi. Model de bu kıyafetin hakkını veriyor bakışları ile…

Ve Burberry’nin Yaka Detayı

Burberry-2018-ilkbahar:yaz

Christopher Bailey, bu sezon kullandığı abartılı mücevherler, ekose deseninin sadeleştirilmiş kullanımı, jumbo çantaları ve illüstrasyon desenleri ile modanın dönemsel dinamiklerini iyi çalışmış ve zengin bir koleksiyon hazırlamış. Bu yaka tüm güzelliği ile burada dursun.

Milano Moda Haftası’ndan Aklımda Kalanlar

çağla bingöl