Meghan Markle ve Topuzu

Meghan Markle, Prens Harry ile evlenirken sadece bu yılın reytinglerini alt üst etmedi aynı zamanda kraliyet ailesi yayınlarının da hepsini geride bıraktı. (Zaten o günden sonra Kate Middleton'ın alnı biraz daha kırıştı. Wimbledon fotoğraflarını gördüyseniz hak

Meghan Markle, Prens Harry ile evlenirken sadece bu yılın reytinglerini alt üst etmedi aynı zamanda kraliyet ailesi yayınlarının da hepsini geride bıraktı. (Zaten o günden sonra Kate Middleton’ın alnı biraz daha kırıştı. Wimbledon fotoğraflarını gördüyseniz hak vereceksiniz.) Çünkü Meghan Markle bizden biriydi teranelerine tekrar tekrar girmeyeceğim. Kısaca bu dünyaya geldiğinden beri prenses masalları ile kodlanan tüm kız çocuklarının rüyasını gerçekleştirdi. Hatta kendi yaş grubunda “ayol bu iş olabiliyor muymuş? Keşke ben de biraz deneseydim” duygusu uyandırdı.

Şimdi tabii “Asmalı Konak”lara gelen yeni gelinler gibi her hareketi dikkatle izleniyor. Zilyon tane görümcesi, bir o kadar kayınvalidesi var. Her giydiğine dikkat ediliyor, Prens Charles’ın yanında düzgün davrandı mı, Prenses Kate’le arası nasıl falan inceliyoruz büyük bir iştahla.

Giyimde az çok çizgisi belirlendi. Kalem elbiseler ve midi boy zorunluluğu çok işine geldi. Çünkü alt bacakları incecik ve uzun. Kollarını sıkı tuttuğu ve kraliyet protokolünün omuz göstermeme kuralını sakız gibi çiğneyip çöpe tükürdüğü için yazın kolsuz kalem elbise, kışın da onun uzun kollusu. Bir de sivri burunlar.

Güzellik konusunda ise daha şimdiden markalaştı. Özellikle de o dağınık topuzları ile. Eskiden Diba topuzu varmış, anneler anlat anlat bitiremezdi, hani kafanın arkasının krepeyle kabartılarak 3 beden büyük gösterildiği. Şimdi de Markle topuzu var. Hemen ensede, hafif esnek, stratejik noktalardan bazı tutamlar serbest bırakılmış ve önden kısmi ayrık. Bu saç birkaç sene içinde prenses topuzu olarak anılmaya başlanacaktır, eğer hala başlamadıysa tabii.

Bu anlamda Kate Middleton’ın da kalesine bir gol daha yazıldı (saydığımızdan değil gerçi). Çünkü onun böyle bir imza saçı yok. Eğer kırık fönü imza saçtan saymazsak. Çok gür ve sağlıklı bir saçı var ama İsviçre’den, Kuzey Krallıklarına, Yunanistan’dan, Ürdün’e tüm “eski para” sahibi ailelerin genç kuşaklarında görülen saç budur zaten. İyi bakıldığı (iyi beslendiği için) gür ve parlak ve bukleli fönlü. Golf sahalarında, Kentucky Derby’lerinde falan bu genç kadınları olan biteni nazik nazik alkışlarken görürsünüz.

Fakat asıl konuya gireceğim. Ben bu resimlere bakarken Lady Di’de beni rahatsız eden şeyi keşfettim. Hani bir insanı beğenirsiniz genel olarak ama bir şey hep gözünüze batar ya. İşte efsanevi prensesin o kat kat, kısa kesim saçları benim hep gözüme batıyormuş gizli gizli. Kıyafetlerini çok sevsem de…

Son olarak Meghan Markle’ın Kraliçe Elizabeth’in gözüne girmek için sürdüğü ojenin markası Essie, renk ismi ise Ballet Slippers. Kate Middleton’ın böyle bir imza ojesi bilinmiyor, çoğu zaman “nude” tonlarda ya da ojesiz takılıyor. Ojesizlik son dönemde çok daha cool gelse de onu da tam yapmadığı için yine bir imza yaratamıyor.

Çağla Bingöl

Sorry, the comment form is closed at this time.