MET Gala 2018’in En "İlginç"leri

Met Gala'yı biliyorsunuz, Anna Wintour başkanlığında, New York Met Müzesi'nde her sene Mayıs'ın ilk yarısında gerçekleşleştiriliyor. Davet edilmesi kimine göre über zor, kimine göre çantada keklik. Bilet fiyatları 30bin Dolar'lar civarında. Ve pazartesi gecesi rahatça

Met_Gala_2018_Rihanna_2
Met Gala’yı biliyorsunuz, Anna Wintour başkanlığında, New York Met Müzesi’nde her sene Mayıs’ın ilk yarısında gerçekleşleştiriliyor. Davet edilmesi kimine göre über zor, kimine göre çantada keklik. Bilet fiyatları 30bin Dolar’lar civarında. Ve pazartesi gecesi rahatça yapılabiliyor çünkü kraliçe davet ettiği için “katılım az olur mu?” gibi bir soru akla gelmiyor.
Met Gala için uzun zamandır seslendirilen bir düşünce gittikçe daha sıkıcı, daha zorlayıcı ve korkutucu olduğu yönünde. Bu nedenle bazı ünlü isimlerin davetiyeleri geri çevirdiği de söyleniyor. Nasıl yani diyebilirsiniz. Ama bir de şöyle düşünün, sizi biri sıradan bir maskeli partiye davet etse bile yüzünüz düşmüyor mu? Met Gala’da bir de aşırı bir “horgörü” ile karşılanma durumunuz var. O nedenle hani g.. fazla sıkarsan b.. çıkar derler ya, işte öylesine saçmalıklar olabiliyor. LOL. Bir de her yılın kendine göre bir konusu oluyor. (Olmaz mı?) Bu yılkiyse Heavenly Bodies: Fashion and Catholic Imagination” idi. Yani hem riskli, hem yer yer abartıyı kaldırabilecek, çok ilginç durumlara da düşürebilecek bir konu. Gelin ünlüler için dramatik, bizim için eğlenceli o karelere bakalım şimdi.
Met_Gala_2018_Solange_Knowles_
Solange Knowles gecenin en ilgi çekici isimlerinden biriydi. Siyah, kaliteli çöp torbasını andıran elbisesi Angelina Jolie’nin Maleficent kostümlerini andırıyordu. Kendisi ayrıca bu önemli gecede Bella Hadid ile küçük bir pişti yaşadı. Diet Panda konuya değinmiştir.
Met_Gala_2018_Kate_Bosworth_Oscar_de_la_Renta
Kate Bosworth’e ne giyeceğini seçmeye çalışırken birisi demiş ki “ay, senin yüzün çok masum, en iyi sen Bakire Meryem olursun”. O da bunun iyi bir fikir olduğunu düşünmüş ama Kate Bosworth’e ortadan ayrık, basık saç pek yakışmıyormuş. Onu anlamış olduk.
Met_Gala_2018_Janelle_Monae_Jennifer_Fisher
Son dönemin sevilen siyahi yıldızlarından Janelle Monae, Jennifer Fisher isimli bir tasarımcının kıyafetini giymiş. Din temasını “pazar günü abartı süslenip kiliseye giden siyahi abla” olarak yansıtmışlar.
Met_Gala_2018_Amanda_Seyfried
Amanda Seyfried’in kimden giyindiğini bulamadık. Sanırım biri elbiseyi üzerine atıp kaçmış. Altın rengi, Katoliklik düşünüldüğü zaman akla ilk gelen renk ve başarılı kullanımları da vardı gece boyunca ama Amanda’nın üzerindeki onlardan biri değildi. (hiç değildi)
Met_Gala_2018_Evan_Rachel_Wood_Altuzarra
Evan Rachel Wood, normalde bu sitede göklere çıkartılan bir tasarımcıdan, Altuzarra’dan giyinmiş. Arkasındaki fikrin iyi olduğunu hissetirse de ya uygulamada bir sorun var ya da West World’ün yıldızına yakışmamış. Sanki kilise duvarlarından sarkan varak parçaları kullanılmış gibi duruyor. Bu iyi bir espri olabilirdi, eğer Evan Rachel Wood’un taşıyabileceği bir kesimde olsaydı.
Met_Gala_2018_Kate_Perry_Versace
Kate Perry, son dönemde bunalım geçiriyormuş hissi veren ünlülerden. Versace elbisesi ise hayretler içinde bıraktı. Hadi diyelim Perry markaya gitti ve dedi ki “Aklıma harika bir fikir geldi! Ben Gala’da melek olsam ya.” Peki onlar niye Victoria’s Secret Show’u yılbaşlarında oluyor demedi.
Met_Gala_2018_Olivia_Munn
Olivia Munn da Rihanna’nın eskilerini giyiyor. Tutumluluk, çevre bilinci, sürdürülebilirlik vs. gibi sosyal kavramların havada uçuştuğu bir dönemde neden olmasın?
Met_Gala_2018_Priyanka_Chopra_Ralph_Lauren
Priyanka Chopra, geçen senenin ünlüsü bir isim. Hani böyle isimler vardır ya o kadar hızlı kullanılır ki çok çabuk tükenir. Çünkü kalibresi de bellidir vs vs… O nedenle büyük ihtimal davet edildiğine çok sevinmiştir. Halbuki “Diversity” sosu olarak davet edilecek kaç Hintli var ki? Kafasındaki parça maalesef tipine hiç yakışmamış. Dolgun bir yüze ve boyun bölgesine sahip, onu daha da doldurmanın bir anlamı yok.
Met_Gala_2018_Rihanna_Maison_Martin_Margiela_by_John_Galliano
Bunalımda olduğunu tahmin ettiğimiz bir isim de bu. Çünkü her gördüğümüzde kıyafeti başka bir hayal kırıklığı yaratıyor. Ama bu sefer bambaşka. Papa Francis’in tahtına göz diken Rihanna, bakalım taht oyunları ve seksapeli ile Vatikan’da nerelere kadar yükselebilecek.
Met_Gala_2018_Sarah_Jessica_Parker_Dolce&Gabbana
En eğlencelisi de kesinlikle Sarah Jessica Parker’dı. Eski rol arkadaşı Kim Cattrall ile son derece göz önünde bir anlaşmazlık yaşayan ve çok kötü şeylerle itham edilen, ama en önemlisi Sex and the City’nin üçüncü bölümünden olan Parker’ın çok hızlı ve büyük bir şekilde ilgi çekmesi gerekiyordu. O da kuyruğuyla, Bebek İsa’nın doğum sahnesi şapkasıyla falan bu senenin Rihannası olmaya soyundu. Ama özellikle yakından fotoğrafına bakarsanız Dolce&Gabbana elbisesi içindeki komik durumu görürsünüz. Kim bilir belki de Kim Cattrall’in ahı tutmuştur. Ayrıca göz farına bakarak makyaj artistini de bir sabotaj çalışması olarak Kim Cattrall’in gönderdiğini düşündürttü.
Met_Gala_2018_Sarah_Jessica_Parker_Headpiece
Sonuç olarak din teması, özellikle Katoliklik podyuma çok yakışıyor. Dolce&Gabbana’nın kusursuz modelleri üzerinde görmeye bayılıyoruz. Ama normal hayatta çok az insana yakıştığı kesin, gidilen etkinlik ne kadar şık, ne kadar steril olursa olsun. Belki bu Met Gala da bu konunun laboratuarıydı…
Çağla Bingöl