Mutlu Olmak için 4 Ufak Tüyo

Yeni yıla girince her seferinde bir boşluk hissi oluyor. Yeni yılın gelişini çok büyük umutlarla beklemiş olsanız da hiçbir beklenti olmadan sene adım atmış olsanız da. Başımıza gelen en küçük terslikte bile yeni yıl böyle

Yeni yıla girince her seferinde bir boşluk hissi oluyor. Yeni yılın gelişini çok büyük umutlarla beklemiş olsanız da hiçbir beklenti olmadan sene adım atmış olsanız da. Başımıza gelen en küçük terslikte bile yeni yıl böyle mi olacaktı diyiveriyoruz ya da bir kinaye ile “harika başladı yeni yıl”… Şimdi size birkaç küçük önerimiz var. Yüzünüze küçük bir gülümseme, kendinize dair minik bir memnuniyet hissi verebilirsek ne güzel!

İşe Gitmeden Odanızı Düzenli Bırakın!

Çoğumuz sabahları giyecek krizine girebiliyoruz ve bundan en çok gardırobumuz ve odamız nasibini alıyor. Sabah denediklerinizi mutlaka tekrar düzgünce askısına asın. Eğer arkanızdan yapan biri yoksa mutlaka yatağınızı toplu bırakın. Hatta varsa da sadece bir 2 dakikanızı ayırarak kendiniz toplarsanız bu size o sabah hoş bir “hayatınıza hakim olma” hissi verecektir.

Hafta Sonu İçin Mutlaka Bir Program Yapın!

Bu program ister arkadaşlarınızla olsun, ister tek başınıza olsun. İster kısa ister tüm haftasonunu kapsayan bir kaçamak. Mesela açılan yepyeni bir Coffee Shop’ta (çünkü şu ana çok moda) yeni nesil bir kahve deneyebilirsiniz tek başına olsanız bile. Bu sırada telefonunuzu çantanıza kaldırın, Instagram’a her an bakarsınız, şimdi çevrenizi biraz gözlemleyin. Cuma akşamı için bir arkadaşınızı tiyatroya davet edin, sahi son ne zaman tiyatroya gitmiştiniz? Ya da bir konsere… Yemek kitabını açıp yeni bir tarif denemeye ne dersiniz? 

Hiç Görmediğiniz Bir Arkadaşınızla Plan Yapın!

Davetlerin illa başkasından gelmesini beklemeyin. Ayrıca Facebook listenize bakıp zaman içinde hayaletleşen arkadaşlarınız için üzülmeyin, onun yerine bu arkadaşları görmek için zaman ayırın. İlk adımı siz atın. Ofisleriniz birbirine yakınsa kısa bir kahve molası bile yeterli olacaktır. Hem her iletişimde olduğunuz insan hayatınızda yepyeni bir fırsatı karşınıza çıkartabilir unutmayın. Belki işinizden memnun değilsiniz ve arkadaşınızın size çok sürpriz bir önerisi olacak. Belki tekrar birbirinizi bulduğunuza çok sevinecek ve tekrar eğlenceli bir plan için sözleşeceksiniz. Sosyal medyada birbirimize “connected” gibi görünsek de çoğu zaman birbirimizin neler yaptığından haberimiz bile olmuyor.

Aileniz ve Kökenlerinizle İlgili Bilgi Edinin!

Anneanneniz hala yaşıyorsa sadece anılarını dinlemek için onu ziyaret edin. Evindeki aile fotoğraflarından kökenleriniz hakkında bilgi edinin. Hatta işi biraz daha ileri götürüp e-Devletten aile ağacınızı inceleyin, büyüklerinizin yanına hazırlıklı gidin. İleri kuşaklara tüm bu bilgileri aktarmak sizin ödeviniz olacak, aile en kutsal varlığınız, hazır zaman varken gereken değeri verin.

troppodonna

Sorry, the comment form is closed at this time.