Nars Yeni Yıl Koleksiyonu Man Ray

Yeni yıl yaklaşırken ağzımızda geçen seneden kalan buruk tadı atmak ve umutla, coşkuyla yeni yılı karşılamak için bir anda her yanı ışıltılar kaplar. Bundan en çok nasibini alan da şüphesiz makyaj malzemeleri olur. Daha ilk

Man_Ray_for_NARS_Holiday_Stylized_Image___Gifting_Collection___jpeg

Yeni yıl yaklaşırken ağzımızda geçen seneden kalan buruk tadı atmak ve umutla, coşkuyla yeni yılı karşılamak için bir anda her yanı ışıltılar kaplar. Bundan en çok nasibini alan da şüphesiz makyaj malzemeleri olur. Daha ilk makyaja başladığınızda ilgi odağınız olan altın simli ürünler bir daha sizi ancak yılbaşından yılbaşına ziyaret eder. Tabii Grammyli bir pop yıldızı değilseniz.

Zaten yaş kemale erince yüzde beliren bilgelik çizgilerinin arası da ışıltılı ürünlerle o kadar iyi değildir. Çok genç yaşta da “ağır durma” riski taşır. Yani o kadar altını, pembe bronzları, gümüş efektleri kullanmak için çok küçük bir dönem kalır. Ama yılbaşı tüm bunların istisnası olabilir. Bir de sofistike tasarlanmış koleksiyonlar.

Man_Ray_for_NARS_Holiday_Collection___Les_Amoureux_Audacious_Lipstick_Coffret___jpeg

Nars Man Ray Koleksiyonu Les Amoureux Audacious Ruj Seti

İşte 2018’e doğru “umutla” yürürken böyle bir koleksiyon Nars’tan geldi. Sıra dışı eserleriyle tanınan fotoğrafçı ve sanatçı Man Ray’e ithaf edilen bu seride her şeyden evvel harika çekimlere baktık. Demek illa aşırı ışıltı, kristal, ayna, kar küresi kullanmadan da yılbaşı koleksiyonu yapılabiliyormuş dedirtti. Sonra koleksiyon için dikkatle bir araya getirilmiş kullanışlı far ve allık paletleri kalplerimizi kazandı. Ve tabii içindeki ürün tükense de bir gün (ki az ihtimal) ambalajını saklayabileceğimizi düşündük.

Man Ray’in fotoğraflarına baktığınız zaman fark ettiğiniz minimalist ifade ve makyajda kullanılan boyutlandırma efektleri o dönem için sürreal kalsa da bugün için hafife kaçmadan dramatik bir makyaj nasıl yapılabilirin poster karesi gibi.

Demek ki klasikleşme bu şekilde oluyor diyoruz ve Nars’ı buradan alkışlayarak mağaza raflarına uğurluyoruz.

troppodonna