New York Moda Haftası'ndan Aklımda Kalan Detaylar

New York Moda Haftası 2018 ilkbahar/yaz koleksiyonlarını sergiledi hatta sırasını çoktan Londra'ya ve Milano'ya savdı bile. Ama bariz öne çıkan trend önermelerinin dışında (bknz: Güvenlik turuncusu) New York'tan aklımda kalan en iyi detayları size sıralamak

calvin klein

info@imaxtree.com

New York Moda Haftası 2018 ilkbahar/yaz koleksiyonlarını sergiledi hatta sırasını çoktan Londra’ya ve Milano’ya savdı bile. Ama bariz öne çıkan trend önermelerinin dışında (bknz: Güvenlik turuncusu) New York’tan aklımda kalan en iyi detayları size sıralamak istedim. İyi etmiş miyim?

Coach 1941’nin Her Tarafa Yaydığı Simler

Coach1941-İlkbaharyaz-2017-NYFW

Coach 1941, kış sezonu için hazırladığı sevimli kar botları ve ondan da muzip Sherling kabanları ile zaten kalbimin bir köşesinde duruyordu. Bu sezonda tüm koleksiyonda sim kullanımını sevdim. Esprili bir yorum ile sanki tasarımcı ellerini simlere batırıp sonra tüm kıyafetlere bulaştırmış gibi. Gündüz sim nasıl giyilir diye düşünüyorsanız belki bu güzel bir örnek olabilir. Tabii gerçekçi olmak lazım yine de, konunun yaşadığınız yerle bir korelasyonu var… Bu arada Kaia Gerber de çok yakışmadı mı podyuma?

Calvin Klein’ın Deri Kullanımı

info@imaxtree.com

Calvin Klein, Raf Simons direksiyonunda 90’ları geri döndürme stratejisinden uzaklaşmaya başladı. Belki bunu daha ziyade “ticari” ürün serileri olan aksesuar, iç çamaşırı ve denimde devam ettirebilir. Geçtiğimiz sezon için maskülen gömlek-pantolon takımlarını öne çıkartan marka, bu sene koleksiyona çok ilginç bir deri kullanımını da eklemiş. Sanki bulaşık eldiveni ya da plastik önlük gibi. Biraz bol, dökümlü ve çıt çıt detaylı. Renkleri de yine buradan ilhamla soluk turuncu, mavi ve pembe tonlarda…

Michael Kors’un Yeni Nesil Çantaları

Michael_Kors_Çanta_İlkbaharyaz_2018_NYFW

Michael Kors çantası diyince içinize çok şeker yemiş gibi bir baygınlığın geldiğinin farkındayım. Ama son dönemde Jimmy Choo’yu da satın alan moda evi, yüzünü biraz yenilemek istiyor. Hal böyle olunca da seri kalıptan çıkartıp tüm dünyaya yaydığı PVC çantalarından yavaş yavaş vazgeçiyor. 2018 ilkbahar/yaz koleksiyonu için hazırlanan sepet örgü, katlamalı çantalar bunun en güzel göstergelerinden biri.

Monse’nin Bağlamalı Deri Pantolonları

Monse__2018_İlkbaharYaz_NYFW_2

Monse, bu sezon New York Moda Haftası’nın yükselen değerlerinden. Ben de koleksiyondan bu deri pantolonu çok sevdim. Size biraz da paçadaki bağlama detayını yakından göstereyim. Altta.

Monse_2018_İlkbaharYaz_NYFW

Nasıl? Beğendiniz mi? Beyazla beraber kullanılan sarımtrak, soğuk bej tonu, bağlamaları, beldeki yüksek kemer detayı (biraz eskinin içliklerini de andırıyor gerçi) ile gardırobun dikkat çekici parçalarından olmaya aday. Üzerindeki çizgili gömlek eşleşmesini de es geçmeyin.

Sies Marjan Renk Kombinasyonları

info@imaxtree.com

Aslında hepimiz Ömer Üründül gibi kombinasyona kombinezon desek ya? Daha eğlenceli olmaz mı? Daha aptala yatan bir kışkırtıcılıkta? Sies Marjan, bu sezon yine moda kritikleri tarafından çok yazılıp çizilen bir marka oldu. Vogue bayılıyor mesela. Yaz sezonu için kullandığı soluk renk paleti 70’lerin bohem tınılarını andırıyor. Soluk tonların bir güzel tarafı hem sarı hem pembe alt bazlı tüm ten renkleri ile uyum sağlayabilmesi. Marka koleksiyonunda nötr ton olarak ten rengi yerine pastel pembe kullanmış. O da ılık bir bahar havası gibi esti üzerime.

Tom Ford’un Çift Renk Ayakkabıları

tom-ford-clp-rs18-4201

Önce ombreli mi desem dedim? Ama sonra Ahmet’in bu söze itiraz edeceğini düşündüm. İyi bir ombrenin renk geçişleri bu kadar sert ve keskin olamaz. Daha doğal durmalı. Tom Ford’un da ortalama bir şey yapmayacağını düşünerek çift renk olarak tanımladım yine. Sıkıcı ama ne yapalım? Ayakkabının derin dekoltesi, minik sivri burnu, ve suluboya(aaa suluboya)vari geçişleri bu sezon kesin Zara’da da görülecek diyorum. #atFAVAbekle

Londra Moda Haftasından Aklımda Kalan Detaylar yazısı için tıklayınız.

çağla bingöl  (a.k.a Amy Farrah Fowler)