New York Moda Haftasının Ön Sırası

New York Moda Haftası alışılageldiği üzere Marc Jacob defilesi ile sona erdi. İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonlarının sergilendiği haftada genel konu geçmiş sezonda da sıkça konuşulan "see now, buy now" (şimdi gör, şimdi al) oldu. Hatta bazı

_ag13592

New York Moda Haftası alışılageldiği üzere Marc Jacob defilesi ile sona erdi. İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonlarının sergilendiği haftada genel konu geçmiş sezonda da sıkça konuşulan “see now, buy now” (şimdi gör, şimdi al) oldu. Hatta bazı moda evleri bu haftayı bir deneme dönemi, bir geçiş süreci gibi değerlendirerek seçili ürünlerini defile sonrası hemen satışa çıkardılar. Ralph Lauren, çıtayı yükselterek atarak tüm koleksiyonunu ilk defa adım attığı online satış kanalında görücüye çıkardı. Bir gösterge niteliği taşıyan New York’u şüphesiz Londra, Milano ve Paris’te de bu gibi yenilikçi adımlar izleyecektir.

New York Moda Haftasının 2017 bahar modası adına kattığı tüm yeni tatlar bir kenarda dursun şimdi defileleri onurlandıran bazı modasever ünlülere göz atalım.

rami malek

MR Robot dizisinin başrolü Rami Malek, Alexander Wang Defilesi

anna wintour-baz luhrmann

Anna Wintour ve Get Down dizisinin yönetmeni Baz Luhrmann, Alexander Wang Defilesi

Alexander Wang’ın adidas ile yeni işbirliğini duyurduğu defilesi her zamanki gibi bir ünlüler geçidine sahne oldu. Gözümüze en çok takılanlar Mr Robot dizisindeki rolü ile beğeni toplayan Rami Malek ve Anna  Wintour’un kanatları altında poz vererek ben de moda klanındayım diyen yönetmen Baz Luhrman oldu.

Veronika Heilbrunner

Harper’s Bazaar Almanya Stil Editörü Veronika Heilbrunner, Michael Kors Collection Defilesi

Leandra Medine

Man Repeller Sitesinin yaratıcısı Leandra Medine, Michael Kors Collection Defilesi

Michael Kors “tam bir Amerikalı” tarzı ile ünlü isimleri çeken tasarım evlerinden biri. New Yorklu ünlü blogger Leandra Medine ve eski model şimdi Alman Harper’s Bazaar Editörü Veronika Heilbrunner tarzları ile dikkat çeken isimler oldu.

mira duma

24/7 Büro web sitesinin yaratıcısı Mira Duma, Jason Wu Defilesi

24/7 Büro isimli online medya markasının partonu Mira Duma birçok defileyi yakından izleyen “fashionista”lardan oldu. Jason Wu defilesi’ndeki oldukça günlük tarzı onun “Rus Moda Mafyası“ndaki diğer arkadaşlarından ayrışmaya başladığının işaretlerini veriyordu.

Olivia Palermo

Olivia Palermo, Delpozo Defilesi

Mekan New York olunca Amerika’nın dünyaya hediye ettiği “Preppy” akımı da birileri tarafından yad edilmeliydi. Bu görevi üstenen isim giyimi ile katıldığı her etkinlikte dikkat çeken Olivia Palermo oldu. Delpozo defilesine katılan Palermo Preppy’ye kattığı fantazi dokunuşlarla J. Crew ekolünün iyi bir temsilcisi olduğunu kanıtladı.

Alexa Chung

Alexa Chung, Proenza Schouler Defilesi

Proenza Schouler defilesi geçen senelere göre daha az yıldızı ağırlamasına rağmen bazı demirbaşlar oradaydı. Bunlardan biri de geçtiğimiz günlerde kendi markasının müjdesini veren Alexa Chung oldu.

whoopi goldberg

Whoopi Goldberg, Marc Jacobs Defilesi

Zosia Mamet

Zosia Mamet, Marc Jacobs Defilesi

Kapanışı Marc Jacobs yaptığı için biz de son ünlüleri kendisinin show’undan seçtik. Madonna, Christina Ricci, Sofia Coppola gibi isimleri ağırlayan etkinlikte Marc Jacobs’un temsil ettiği farklı ruhu en iyi temsil eden isimler Whoopi Goldberg ve Girls dizinin sevilen kahramanlarından Zosia Mamet oldu.

troppodonna