New York Sokaklarında Elbise Zirvesi

New York Moda Haftası geçtiğimiz günlerde Tom Ford defilesi ile start verdi. Son yıllarda defile takviminden ayrılan önemli tasarımcılar, Paris moda haftasına verilen transferler ve yeni yetenek üretme konusundaki eksiklikleri ile kan kaybettiği konuşulan New

NYFW-Sokak-Modası-Elbiseler.001

New York Moda Haftası geçtiğimiz günlerde Tom Ford defilesi ile start verdi. Son yıllarda defile takviminden ayrılan önemli tasarımcılar, Paris moda haftasına verilen transferler ve yeni yetenek üretme konusundaki eksiklikleri ile kan kaybettiği konuşulan New York’un yine en renkli yanı sokak modası.

Sokak modasında da en dikkat çekici akım ise elbiseler oldu. Çiçekliler, pliseler, grafik desenler, kadifeler, renk blokları, fırfırlar ve kareli elbiseler bu günlerde New York sokaklarında radarımızda.

NYFW-Sokak-Modası-1 NYFW-Sokak-Modası-2 NYFW-Sokak-Modası-4 NYFW-Sokak-Modası-16

Renk Blokları

Özellikle mavi tonun öne çıktığı tek renk maksi ve midi elbiselerde saten ve saten kadife alternatifler dikkat çekiyor. Tek renk elbiseyi fon olarak kullanmayı tercih edenler çanta, ayakkabı ve takılarındaki detaylarla kombinlerini tamamlıyorlar.

NYFW-Sokak-Modası-15 NYFW-Sokak-Modası-8 NYFW-Sokak-Modası-6

Çiçekliler

Sezonun çiçek desenli elbiseleri bohem kesimleri ve dökümlü kumaşları ile oldukça feminen. Geçtiğimiz  yıl Balenciaga markası’nın sık sık tekrarladığı çiçekli elbise altına çorap çizme eşleşmesi bu sene de tazeliğini korumaya devam ediyor.

NYFW-Sokak-Modası-10 NYFW-Sokak-Modası-7

Kareliler

Geçtiğimiz yıllarda Gingham tarzda kareliler öne çıkarken bu sezon daha ekoseye kayan uyarlamaları ile bu vintage kokulu desen yine revaçta. 1980’lerin punk kültüründen itibaren sokakta kendine her zaman bir şekilde yer bulan kareliler bu sezon biraz daha uysal başlı.

NYFW-Sokak-Modası-3 NYFW-Sokak-Modası-9 NYFW-Sokak-Modası-11 NYFW-Sokak-Modası-13

Grafik Desenler

İlüstrasyonlar, leopar baskılar, yazılar ve çizgililer New York moda haftasında göze çarpan diğer elbise alternatifleri. Tek parça elbise giymenin rahatlığını bilen moda klanı bu sezon gardıroplarındaki tüm seçenekleri oyuna sokuyorlar. Elbisenin pratikliğinin yanı sıra en önemli artılarından biri de harika bir kusur kapatıcı olması. Concealer’dan bile iyi…

NOT: 2017-2018 Sonbahar/Kış trendleri için lütfen tıklayın. 

troppodonna