Ona Jacket Diye Seslenin

"Logomanya"mızı, sloganlarla instagram üzerinden değerli mesajlar verme telaşımızı, "ugly fashion"ın ilk birkaç gününde ben de vardım tavrımızı bir kenara bırakıp biraz rahatlayabilirsek sizi farklı bir yere götürmek istiyorum. One Square Meter.  One Square Meter'in daha önce çantalarından

One_Square_Meter_Jacket_Gri

“Logomanya”mızı, sloganlarla instagram üzerinden değerli mesajlar verme telaşımızı, “ugly fashion”ın ilk birkaç gününde ben de vardım tavrımızı bir kenara bırakıp biraz rahatlayabilirsek sizi farklı bir yere götürmek istiyorum.

One Square Meter. 

One Square Meter’in daha önce çantalarından bahsetmiştik. Şimdi de kendinizi güvenli bir dostun yanında huzurlu bir gün geçiriyormuş gibi hissettirecek bir ceketle ya da Jacket’la karşımızda marka. One Square Meter’in diğer projesinde de olduğu gibi “sürdürülebilir” giyim anlayışına uygun olarak çok zarif ve doğaya saygılı detaylar ile üretilmiş son derece uniseks ve klasikleşmeye aday bir ceket.

One_Square_Meter_Jacket_1

Sizin için markanın yaratıcılarından Zeynep Özar ile konuştum. Şöyle anlatıyor: “Tasarımından final dikişine kadar tüm aşamalarını üstlendiğimiz JACKET tamamen cinsiyetsiz, son derece zamansız, biraz asil biraz punk ve her koşulda çok kıymetli. Ceketlerin astarlarını mum batik (stripe ve border) ve kanoko shibori (dot) teknikleri ile elde desenlendirdik. Kumaşları renklendirmek için indigo ile boyadık. Bembeyaz satenden mavinin en derin ve dalgalı tonlarını bulup çıkarttık.

One_Square_Meter_Jacket_Yapımı_1

Ceketlerin kabuklarında (dışında yani) Orta Anadolu’nun* denimlerini kullandık. Olduğu haliyle tasarıma ekstra form kazandıran gri denim ile giyildiğinde sanki akıyormuş hissi veren indigo denim kumaşları tercih ettik. Cep detaylarından yaka kalıbına, tüm aşamaları terzi ustalığı ile tamamladık. JACKET unisex kesimi ve geniş silüeti ile hem her gün giyilecek kadar güzel, hem de kendine has tavrı ile çok özel. Şehrin hızla akan yaşantısına slow fashion ayrıcalığı ile verilebilecek en şık cevap.”

One_Square_Meter_Jacket_2

Tanışmak isterseniz şöyle buyrun lütfen.

çağla bingöl