Orada Olmak

IKSV Türkiye'de sanat adına birçok başarılı projeyi hayata geçiren hem de bunu bıkmadan usanmadan, ben artık oynamıyorum demeden, şartlar ne olursa olsun umutsuzluğa düşmeden 45 yıldır sürdüren bir kurum. Bu sene Bienal senesi olduğu için tabii

IKSV Eczacıbaşı Orada Olmak

IKSV Türkiye’de sanat adına birçok başarılı projeyi hayata geçiren hem de bunu bıkmadan usanmadan, ben artık oynamıyorum demeden, şartlar ne olursa olsun umutsuzluğa düşmeden 45 yıldır sürdüren bir kurum.

Bu sene Bienal senesi olduğu için tabii ki gündemleri daha da zengin. Ama tabii sinema sevdalıları için en önemli ay şimdi başlıyor mesela. 36. İstanbul Film Festivali’nin başlığı “Kaldır Kafanı”. Yine Temmuz ayında 24.’sü gerçekleşecek olan İstanbul Caz Festivali’nin ismi ise “Aç Kapıyı Gir İçeri” olarak belirlenmiş. Bienal de yine çok güzel bir mesaj ile projelendirilmiş: “İyi Bir Komşu”.

Eczacıbaşı Topluluğu, öncü sponsoru olduğu IKSV’nin 45. yılını kutlamak için “Orada Olmak” adında bir film hazırlamış. Tüm yaşananlardan, toplumsal korkularımızdan, hayatın zorluklarından çok gerilere itilen sanat merakımızı tekrar ateşleyen bu filmin mesajı vakfın yıl içindeki diğer etkinliklerini destekler nitelikte. Kafanı kaldır, kapıyı aç içeri gir ve orada ol.

IKSV’ye nice nice 45 yıllar dileriz (hani derler ya “başımızdan eksik etmesin”). Çünkü filmdeki resmin içine girmişçesine bakan kadın kadar ihtiyacımız var; bir an için bile gerçeklikten kopmaya, büyülenmeye, mutlu olmaya…

Siz de bu videoyu paylaşmak isterseniz #oradaolmak hashtag’ini de eklemeyi unutmayın.

troppodonna