Palto, Puffer Yoksa Parka mı?

Artık sonbaharın en soğuk günlerine adım atıyoruz. Bundan sonra güneşe özlem duyduğumuz ama aynı zamanda kalın paltolara sığınmanın keyfini da yaşadığımız günler var önümüzde. Kahvelerin dumanı tütecek, belki şehir dışında yakın doğa rotalarına kısa turlarla

Artık sonbaharın en soğuk günlerine adım atıyoruz. Bundan sonra güneşe özlem duyduğumuz ama aynı zamanda kalın paltolara sığınmanın keyfini da yaşadığımız günler var önümüzde. Kahvelerin dumanı tütecek, belki şehir dışında yakın doğa rotalarına kısa turlarla hafta sonları renklenecek. İşte size her duruma uygun bir “outwear” alışveriş galerisi. Hem de hepsi sadece bir tık ötenizde!

Ofise Uygun

Ofise giderken giyebileceğiniz şık, yünlü paltolar ne kadar klasik formlarda olursa o kadar güncelliğini korur. Devir ekonomi devri! Böylesine bir parçaya yatırım yapıyorsak en az 3-4 sene rahatlıkla giymeliyiz. Bu anlamda alışveriş yaparken sezonun en hit renginden uzak durun, kalın kuşaklı modeller belden sıkılarak zarif bir kum saati figürü sağlar hem de çok düğmeye göre çok daha pratiktir. Bir de içine kalın kazak, ceket vs. giyeceğinizi unutmayın. Alışverişe gittiğinizde mümkünse böyle bir kombin üstünde deneyin. Çünkü kaşe tarzı yünlü kumaşlar pek de esnek olmuyor.

Puf Puflar

Bu sezon dolgulu montlar oldukça popüler Balenciaga’nın da büyük katkılarıyla. Markalar sanki çok zorlu günlere hazırlanıyormuşuz gibi bir haber almış olsalar gerek ki hepsi koleksiyonlarını buna göre oluşturmuş. Tabii bunlar arasında kaz tüyleri de var, daha hayvan sever olanlar seçenekler de, oldukça teknolojik denemeler de. Kışın acımasız ayazına karşı ya da o bahsettiğimiz (ve hepinizin şimdiden planlamaya başladığı) doğa maceraları için harika olabilir. Bir de bu sezon en sportif şişme montları en ciddi takım elbiselerin üzerinde de görüyoruz (#kimleeerkimlerle). Dediğimiz gibi Balenciaga etkisi…

 

Parkalar 

Bu sezon gardırobunuza bir parka eklemeyi düşünüyorsanız gerçek parka haki olur bunu unutmayın. Siyahların, kahvelerin aklınızı karıştırmasına izin vermeyin. Parka hem palto hem de mont arası duruşu ile hem hafta sonu hem de ofiste rahatlıkla giyilebiliyor bu da onu bir sıfır öne geçiriyor.  Ama tabii ne kadar (sahte) kürk o kadar ihtişam.

Troppodonna

Sorry, the comment form is closed at this time.