Paris Moda Haftası: MIU MIU

Prada'nın bir alt markası olmanın çok ötesine geçen, Miucca Prada'nın kıymetlisi, yaramaz çocuk Miu Miu hakkında tasarımcısı "arda kalanlardan giyinmek" gibi çok ilginç bir anlatım ile bahsediyor. Yani Miu Miu'nun ablası Prada'nın show'undan geriye kalanlardan

miu miu 8

Prada’nın bir alt markası olmanın çok ötesine geçen, Miucca Prada’nın kıymetlisi, yaramaz çocuk Miu Miu hakkında tasarımcısı “arda kalanlardan giyinmek” gibi çok ilginç bir anlatım ile bahsediyor. Yani Miu Miu’nun ablası Prada’nın show’undan geriye kalanlardan bir koleksiyon çıkarması gibi mi? Hayır.

miu miu 7

Daha çok bir tavır olarak. Çünkü defileye baktığınız zaman brokar kumaşlardan, denimlere, kadifeden, baklavalı örmelere ve tüvitlere birçok farklı dokuyu bir arada bulmanız mümkün. Hepsi de ayrı ayrı moda dönemlerinden ilham alıyor. Geniş kesim denim takımlar 80’lerin izlerini taşıyor, brokar paltolar ve etekler ise tween setlerle kombinlenerek 50’lere götürüyor. Örmeler ise 70’leri anımsatıyor.

Paris Moda Haftası: Balenciaga defile detayları için tıklayınız. 

miu miu 6

Bu kadar farklı tadın bir araya gelmesi tabii ki göz yoruyor ve biz bu yoruculuğa mevzu Prada”giller” olduğu sürece alışığız. Kütleler halinde karşımıza çıkan kombinleri gözlerimizle parçalarına ayırarak incelemeye hazırız.

miu miu 5

Bu incelemeler sayesinde bukalemum misali giyildiği kıyafetin desenine bürünen çantaları da fark edebiliyorsunuz ve aklınızda onları ortaya çıkartacak sade kıyafet kombininiz hazır bile. Ayakkabılar ve pelüş terlikler ise koleksiyonun bir başka cazibe noktası olarak öne çıkıyor. Instagram o peluşlara yüklenecektir sezonda…

miu miu4

Son tahlilde Prada, Miu Miu, Gucci ve çok yanlarına oturtmak istemesek de Moschino. İtalyan modası “sempati”  kartını oynuyor.

miu miu 1 miu miu 2 miu miu 3

Paris Moda Haftası: Balenciaga defile detayları için tıklayınız. 

Paris Moda Haftası: Off-White defile detayları için tıklayınız. 

Paris Moda Haftası: Stella McCartney defile detayları için tıklayınız.

çağla bingöl