Podcast Monolog V.2: Anlaşılmayan Kelimeler Fobisi

Günaydın! Pazartesi günü İstanbul kaynama kıvamına gelmişken, bazı arkadaşlarınız tatildeyken ve siz onların boş masalarına "şefkat dolu" gözlerle bakarken saatler daha erken olsa da belki kısa bir molanın vakti gelmiştir. Geldiyse alttaki Podcast linkine tıklayın

IMG_6549

Günaydın! Pazartesi günü İstanbul kaynama kıvamına gelmişken, bazı arkadaşlarınız tatildeyken ve siz onların boş masalarına “şefkat dolu” gözlerle bakarken saatler daha erken olsa da belki kısa bir molanın vakti gelmiştir. Geldiyse alttaki Podcast linkine tıklayın ve bir 7-8 dakikanızı bana ayırın lütfen.

[soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/tracks/269569744″ params=”auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true” width=”100%” height=”450″ iframe=”true” /]

Konumuz toplum içinde anlamını bilmediğimiz kelimeler yüzünden yaşadığımız fobi. Kesin yaşamışsınızdır (bu kesin olmuştur) siz de. Mesela yeni bir işe girdiğinizi düşünün, ilk pazartesi ve IK’dan ya da finanstan (iki tane lüzümsüz e-mail kaynağı) mail gelmiş.

Sevgili marka yöneticileri, 

Bundan sora 3. partilerle yapılacak tüm anlaşmalar öncesinde estimate P.O’ların divizyon direktörleri ve finans kategori yöneticilerinize onay için sunmanız gerekmektedir. Aksi takdirde onay sürecine alınmayacaktır. 

İmza 

Sadrazamın Sol Cebi

(tamamen atıyorum)

Şimdi buradaki estimate P.O’yu bilmiyorsanız, ilk gün kime sorarım diyorsanız, bu fobiyi kenardan köşeden tadacaksınız demektir ki ben size çok genel bir örnek vermeye çalıştım. Bunun bir de şirket özelinde kelimelerle yaşananı var. O zaman içinizde amansız bir korku, ya bu kelime sandığım gibi firmaya özel bir kısaltma değilse de ilk günden “o ha cahile bak nasıl almışlar bunu işe?” damgası yerseniz telaşı belirir.

pretty-woman-shopping-scene-3

Siz bu örnekleri sosyal çevrenizden, moda jargonuna, bebek bakımındaki yeni bir trendden, benim örneğimdeki internet kısaltlamalarına kadar istediğiniz gibi çeşitlendirebilirsiniz.

Monolog isimli podcast serimize artık Itunes üzerinden de rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Soundcloud’da da varız. Eğer beğeniyorsanız bunu like ve yıldızlarınız ile belli ederseniz çok seviniriz. Bir de kanala subscribe olursanız böyle küçük ama aslında önemli konuları paylaştığımız, karşılıklı “aynen ben de böyle düşünüyorum” dediğimiz, ara sıra gülümsediğimiz, ara sıra gözümüzün dolduğu bir komün yaratabiliriz.

çağla bingöl