Pratik Kadınlar Günlüğü: Neden Alüminyumsuz Deodorant?

Aslında sorunun cevabı kısa: Son yıllarda meme kanserindeki artışın en önemli nedenlerinden biri alüminyum içeren deodorantlar ve antiperspirantlar olduğu için. Toplum içinde en büyük kabuslarınızından birinin ter kokusu olduğunu biliyorum.  Kötü koku varsa emin olun bulunduğunuz

cagla schmidts kapak

Aslında sorunun cevabı kısa: Son yıllarda meme kanserindeki artışın en önemli nedenlerinden biri alüminyum içeren deodorantlar ve antiperspirantlar olduğu için.

Toplum içinde en büyük kabuslarınızından birinin ter kokusu olduğunu biliyorum.  Kötü koku varsa emin olun bulunduğunuz ortamda onunla anılıyorsunuz. Özellikle ofiste. Çünkü stres terlemesi diye çok gerçek bir şey var. Hormonların bir “lütfu” olarak normal tere göre çok daha kötü kokuyor. Ofisin can damarı olan dedikodu müessesesi bundan besleniyor. Ve içinden çıkılmaz bir girdap gibi kötü kokunun üzerine ne kadar kimyasal sıkarsanız o kadar kötüleştirirsiniz durumu. Ayrıca ne kadar sık kullanırsanız vücudunuza da o kadar kanserojen sokmuş olursunuz. Bu da maalesef çoğu zaman meme ya da lenflerde kanser olarak kendini gösteriyor.

O nedenle Pratik Kadınlar Günlüğü’nün bu bölümünde size vegan sertifikalı, karbonatlı Schmidt’s Deodorant deneyimimi anlatmak istedim.

Schmidt’s Deodorant hakkında daha detaylı bilgi ve online alışveriş için www.schmidts-turkiye.com 

çağla bingöl