Rihanna İnce Kaşı Geri Mi Getiriyor?

Yıllardır ne kadar uğraştık? Cımbızlarla küstük, serumlara sarıldık, piyasaya çıkan her türlü kaş kalemini denedik, hatta tanımadığımız bir kadının yüzümüzü ustura ile kazımasına bile izin verdik. Peki ne içindi?Rihanna gelip tüm emeğimizi bir günde ziyan

Yıllardır ne kadar uğraştık? Cımbızlarla küstük, serumlara sarıldık, piyasaya çıkan her türlü kaş kalemini denedik, hatta tanımadığımız bir kadının yüzümüzü ustura ile kazımasına bile izin verdik. Peki ne içindi?Rihanna gelip tüm emeğimizi bir günde ziyan etsin diye miydi?

Konuyu büyük ihtimalle biliyorsunuz herhangi bir trendi yaratma konusunda üstat olan, hatta kürklü duş terliği gibi bir hilkat garibesini bile zirveye taşıyabilen süper güç Badgal Riri yani Rihanna, İngiliz Vogue Dergisi’nin Eylül sayısında kapak yıldızıydı. Tabii sosyal medyaya görseller düştüğü andan itibaren tek konuşulan incecik yay kaşları.

1930’lar Hollywood Altın Çağı’nda, Greta Garbo ve Marlene Dietrich’den tanıdığımız ince kalem çizimi kaşlar biraz gecikmeyle de olsa Türkiye’de Adile Naşit ve Ayşen Gruda tarafından başarı ile uygulanmıştı. 1970’lerde daha kalın kavislere yerini bırakan trend, 80’lerde daha da kalınlaşmaya (neredeyse bugünün formu), 90’larda ise Gwen Stefani ve Drew Barrymore gibi alternatif isimler nedeni ile ani bir geri dönüş yapmış, hatta birçok gencimizi de peşinden sürüklemişti. 2010’lu yıllarda androjen bir estetik anlayışının öne çıkmasından sonra modada boyfriend kesimlere dönüş yanında güzellikte de “tomboy” bir tadı getirdi. Bugün hala öyle.

Güzellik sektörünün en çok büyüme kaydeden ve alan genişleten segmenti de kaş makyajı. Farklı tekstürlerde kalemler, kaş farları, jel boyalar, maskaraların yanı sıra mikroblading, kaş serumları, hatta göz damlası olarak keşfedilip sonradan kaş ve kirpik uzatıcısı kullanılan bir ürün bile bu kategoride sayılabilir.

Ama geçen gün Rihanna, styling’i Edward Enninful tarafından yapılan (makyaj Isamayaffrench) kapak çekiminde üzeri plastik makyaj ile kapatılan ve sonra tek sıra inceliğinde kalemle çizilmiş kaşlarla karşımıza çıktı. Tabii sosyal medyada ince kaş geri mi dönüyor yoksa soruları hiç gecikmedi.

Öncelikle bu kaşları yaratmak için Rihanna’nın Fenty Beauty isimli markasından “Flyliner” isimli bir ürün kullanılmış. Evet, ürün de yeni çıkmış (eğer aklınızdan geçen soru bu ise). Fakat işin uzmanları (kalın kaşçılık ve her türlü kaş ürünleri lobisi) bunun çarpmakta olan bir Iceberg’in alarmı olarak görülmesinin yanlış olduğunu söylüyor. Bu belki de son güne kadar indirimi saklayan satış personeli gibi mi algılanmalı bilemiyorum.

Ama iş o noktaya dayanırsa çok paralar sokağa dökülmüş olacak.

Çağla Bingöl

Sorry, the comment form is closed at this time.