Rüya Gibi Bir Brownie Kurabiye Tarifi

Bazen gittiğiniz bir restoran ya da kafede inanılmaz bir kurabiye ile karşılaşırsınız. Dışı kıtır, içi müthiş  akışkan bir çikolata ile cennette hissi verir. Bu tarz bir kurabiyenin sizde tarifi olsa "evde kesin yapardım" diye düşünürsünüz

Bazen gittiğiniz bir restoran ya da kafede inanılmaz bir kurabiye ile karşılaşırsınız. Dışı kıtır, içi müthiş  akışkan bir çikolata ile cennette hissi verir. Bu tarz bir kurabiyenin sizde tarifi olsa “evde kesin yapardım” diye düşünürsünüz ya da tam tersi “işte evde böylesi olmuyor” diye iç geçirirsiniz. Ama karamsarlığa gerek yok çünkü sizin için Katie Bird Bakes’ten denediğimiz böylesine bir tarifimiz var.

Deniz Tuzlu Brownie Kurabiye Tarifi 

Önce özetler  malzemeler:

225 gram bitter çikolata (%50- %70 arası saflıkta, parçalanmış)

2 Yemek kaşığı tereyağ

3/4 cup şeker

1 çay kaşığı vanilya özü

1/4 çay kaşığı sofra tuzu

2 yumurta

1/4 cup un

1/2 çay kaşığı kabartma tozu

1/2 cup damla çikolata

Üzerine serpmek için biraz deniz tuzu

Brownie Kurabiyenin Hazırlanışı:

Fırınınızı 175 dereceye ısıtın. Çikolatanızı benmari usulu eritin. (Benmari eritme için kısacık bir video bu linkte var.) Şekere vanilya ve tuzu karıştırın, içine yumurtaları teker teker kırıp iyice karıştırın. Un ve kabartma tozunu ekleyip katıştırmaya devam edin.

İçine damla çikolataları da ekleyin ve brownie karışımınız artık hazır. Şimdi 30 – 45 dakika buzdolabında dinlendirmelisiniz. Fırın tepsisine yağlı kağıt serin, üzerine yemek kaşığı yardımı ile kurabiyeleri yerleştirin. Kurabiyeler arasında 2 parmak kadar yer bırakın çünkü yayılıyorlar 🙂 11 – 12 dakika kadar pişirin. Fırından çıkınca deniz tuzunu serpiştirin. Veee hazır!

Afiyet olsun

troppodonna

Sorry, the comment form is closed at this time.