Saçlar Yine Garson Boy!

Ne çok uzun, ne çok kısa, hemen omuz hizasında, "mid length" ya da "shoulder length" isimli bu saç boyu yakın zamana kadar uzatmaya çalışanların ara boyu olarak bilinirdi. Hani çocuk size'lar ile normal bedenler arasında

Olivia_Culpo__2018_Saç_Modeli

Ne çok uzun, ne çok kısa, hemen omuz hizasında, “mid length” ya da “shoulder length” isimli bu saç boyu yakın zamana kadar uzatmaya çalışanların ara boyu olarak bilinirdi. Hani çocuk size’lar ile normal bedenler arasında kalan garson boylar gibi. 

Ama 2016 yılının son dönemlerinde duymaya başladığımız mid length 2017 sonunda kendini zirvede buldu ve konumunu bir süre daha koruyacak gibi duruyor. Neden derseniz, neden olmasın ki? Hem açık hem de toplu olarak rahatlıklı kullanabiliyorsunuz. Hem düz hem dalgalı hem de kıvırcık saçlarda kolayca uygulanabiliyor. Yuvarlak yüz şekillerini inceltiyor, uzatıyor ama aynı nedenle kullanılan uzun saçtan çok daha genç gösteriyor.

Freida_Pinto__2018_Saç_Modeli

Bu sebeple hem ünlüler arasında hem de kuaföre gittiğimizde her gün daha çok kişinin mid length’e tav olduğunu görüyoruz. Bu nedenle son dönemde ünlüler arasından en beğendiğimiz mid length/ shoulder length / ara boy/ garson boy saçlardan bir galeri hazırladık.

Emilia_Clarke_2018_Saç_Modeli

NEW YORK, NY - SEPTEMBER 14: Emily Blunt attends the Michael Kors Spring 2017 Runway Show during New York fashion week at Spring Studios on September 14, 2016 in New York City. (Photo by Larry Busacca/Getty Images for Michael Kors)

Sienna_Miller_2018_Saç_Modeli

Lucy_Hale_2018_Saç_Modeli

Kerry_Washington_2018_Saç_Modeli

Kate_Mara_2018_Saç_Modeli

Jennifer_Lawrence_2018_Saç_Modeli

Peki kısa saç kime yakışır? Size yakışır mı? Matematiksel hesabı için hemen tıklayın! 

troppodonna