Şamanlar ve Asaları Meraklıları için Wandography Sergisi'nde!

Eğer Şamanizm’e meraklıysanız ve konuya hızlı bir giriş yapmak istiyorsanız sizi çok etkileyici bir sergiye davet etmek istiyoruz! “Yuhun Şuhan’s Wandography” isimli bu sergide Yuhun Şuhan ve Fotoğraf Sanatçısı Doruk Seymen’nin Orta Anadolu’yu gezerken buldukları kemikler,

FDS_5646 R color

Eğer Şamanizm’e meraklıysanız ve konuya hızlı bir giriş yapmak istiyorsanız sizi çok etkileyici bir sergiye davet etmek istiyoruz!

Yuhun Şuhan’s Wandography” isimli bu sergide Yuhun Şuhan ve Fotoğraf Sanatçısı Doruk Seymen’nin Orta Anadolu’yu gezerken buldukları kemikler, ağaç dalları, kafatasları, bitki kökleri gibi malzemeleri bir araya getiren bir koleksiyon var.

Ayrıca Kara Şamanlara özgü asalar ve orijinal fotoğraflar da  tüm ihtişamı ile bu sergide yer alıyor.

FDS_5536 R

Beyoğlu- Çukurcuma’daki Closet Circuit tarafından kuratörlüğü yapılan bu sergi, mekanın hemen üst katında bulunan Nefeshane’de Şamanizmin en güçlü elementlerini bir arada görme ve bu güçlü atmosferi tatma imkanı veriyor.

Ayrıca sergi bünyesinde bir pop-up cafe’de var. Bu alan sergiyi gezenlerin fikir alışverişinde bulunmaları ve yeni diyalogların kurulması açısından çok başarılı. Pop-up cafe’de Petra Coffee&Kumis ve Politik Kitchen yiyecek&içecekleri bulunuyor.

10 Mayıs 2015’e kadar devam edecek sergi hakkında daha detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Adres: CLOSET CIRCUIT, Firuzağa Mh. Bostanbaşı Cd. No. 23 Çukurcuma, Istanbul