Sezondan Güneş Gözlüğü Modelleri

Güneş gözlüğünün güneşin gözümüze girmesini engellemek gibi ulvi görevlerinin olmasının yanı sıra en iyi moda aksesuarlarından da biridir. Sezondan seçeceğiniz "son model" bir gözlük ile bir anda girdiğiniz ortamın, ofisinizin, plajın, akşamüstü "drink" almaya gidilen

Güneş gözlüğünün güneşin gözümüze girmesini engellemek gibi ulvi görevlerinin olmasının yanı sıra en iyi moda aksesuarlarından da biridir. Sezondan seçeceğiniz “son model” bir gözlük ile bir anda girdiğiniz ortamın, ofisinizin, plajın, akşamüstü “drink” almaya gidilen herhangi bir terasın en trendy insanı olabilirsiniz.

Geçtiğimiz sezon bu “son model” 90’ların son döneminde kapış kapış kapışılan ama aslında çok azımıza gerçekten yakışan, Matrix’ten yadigar dar çerçevelerdi. Fakat bu modeller baktık ki çoğumuzu art niyetli, kurnaz, sürekli aklında cin bir planı olan sinsi insanlar gibi gösteriyor, o zaman sizin için yeni bir arayışa girdik. Nerede mi aradık? Tabii ki güncel modanın en sıkı takip üssü olan Instagram’da ve size birkaç önerimiz var. Ya da müjdemizi isteriz sonunda Matrix çerçevelerinden kurtuluyorsunuz mu diyelim?

Öncelikle yazının başında gördüğünüz fotodaki şen gülüşlü, büyük ihtimal fake gülüşlü, “Influencer”da görünen kalp şeklindeki çerçeveden bahsedelim. Bir yaş sınırlaması olmasıyla beraber genelde tüm yüz şekillerine yakışıyor. Bu gözlüğü nereden hatırlıyorsunuz diye düşünüyorsanız Vladimir Nabokov’un kitabından uyarlama Lolita filminden. O nedenle yaş sınırlaması doğal olarak haksız durmuyor.

Beyazları Çekmek

Beyaz çerçeve çok yeni bir trend değil geçen yaz da vardı diyebilirsiniz. Haklısınız ama eğer geçen yaz edinmediyseniz bu yaz hala trene atlama şansınız var. Kedi gözü, oval ya da köşeli bir model seçebilirsiniz. Yeter ki beyaz olsun ve yeter ki çerçevenin materyali kalınca olsun. Tıpkı Kurt Cobain gibi.

Yüzünüzdeki Dev

Modadan az çok anlayan insan bir trend geldi mi sonraki sezon onun tam tersinin de geleceğini bilir. Yani geçen sezon moda olan dar çerçeveli Matrix modelleri bu sezon tezatı olan dev ekran çerçeveleri getirdi. Bu çerçeveler 2000’lerin başında da modaydı hatırlarsanız. Yok ben daha geçmişi de hatırlarım derseniz 70’lerin sonu ve 80’lerin ilk dönemi de yine bu abartılı model gündemdeydi.

Köşeliler

Bu gözlük modelini ilk olarak kimde görmüştünüz? Hatırlayamıyor musunuz? Dedenizde tabii ki! Camları da Colormatic’ti hatırlarsınız. Hani sizi parka götürürdü de sonra bankta gazetesine dalar unuturdu. Şimdi hatırladınız mı? İşte onun o köşeli gözlükleri yine moda. Bu gözlükler yuvarlak yüzleri uzatmak için birebir, bizden söylemesi.

Cyborg’lar

Matrix modeli giderken geriye bir büyüğü olan bu iddialı Cyborg gözlüklerini bıraktı. Bu model kuşkusuz ki oldukça dikkat çekiyor. Balenciaga’nın son yıllardaki misyonu da biraz bu zaten. Gerek Triple S “ugly shoes” spor ayakkabıları olsun, gerek Ikea çantaları olsun hayatımıza bir abartı getirmek. Eğer Balenciaga’nın bu iddialı halini seviyorsanız bu gözlük sizi sokakta dikkat çekme konusunda Triple S’çilerin birkaç adım önüne geçirecektir. Ayrıca kalp yüz şekli için de harika bir model.

troppodonna

 

Sorry, the comment form is closed at this time.