Sezonun En Popüler Parçası: Devasa Hasır Şapka

Her yaz sezonun "patlayan" bir parçası var. Mesela birkaç sezon önce üzerinde slogan olan mayolar kapışılıyordu, bir dönem halatlı sandaletler moda oldu. Kiini bikinileri tabii ki unutmamak lazım. İşte bu sezonun "o" parçası da devasa

Her yaz sezonun “patlayan” bir parçası var. Mesela birkaç sezon önce üzerinde slogan olan mayolar kapışılıyordu, bir dönem halatlı sandaletler moda oldu. Kiini bikinileri tabii ki unutmamak lazım. İşte bu sezonun “o” parçası da devasa bir hasır şapka. Yani öyle büyük ki güneş şemsiyesi niyetine altında tüm aileyi barındırır. Hem de hasır örgü olduğu için hafif güneş ışığı geçirerek kararında bir bronzluk bile sağlar. Bu dev hizmet kimden geldi derseniz, moda dünyasının yeni prensi Jacquemus imzası taşıyor.

Kendisi şu an moda dünyasının en yaratıcı, en mütevazi kalmayı başarabilen, en zeitgeist tasarımcılarından biri. Fransız modasının artık kabak tadı veren “How to be a Parisian?” klişesinden uzak, Paris’in dışından tasarım yapan Jacquemus daha naif ve riviera tarzı bir tat sunuyor. Büzgülü kol takımları, puantiyeler, derin ve büyük düğme detaylı tatil elbiseleri ve işte bu hasır şapkalar. Bu şapka tahmin edebileceğiniz gibi tasarımcının bu sezon için hazırladığı “La Bomba” koleksiyonunda yer aldı.

Bella Hadid’in Instagram karesi belki en dikkat çekici yorumu oldu ama asıl, farklı stili ile dikkat çeken Emma Leth ya da artık Emma Rosenzweig bu şapkayı duvak olarak gelinliğinin üzerinde kullanarak herkesi geride bıraktı. Ne dersiniz? Hadi o tamam da aile büyükleri gelmemiş mi bir astar giyseydi keşke dediğinizi duyar gibiyim. Ama Instagram’da bu kadar çok insanın takibine nail olmak (dünya standartlarında) o kadar da kolay değil. Öyle bakmak lazım.

Çağla Bingöl

Sorry, the comment form is closed at this time.