Son Dönem En Sevdiğim Güzellik Ürünlerim

Güzellik ürünlerini ne için kullanıyorsunuz? Yani saçınızı aydınlatması, yüzünüzü kırışıktan koruması, ellerinizi yumuştması haricinde ne için? İyi hissetmek için değil mi? Kokusuyla içinizi açsın, yüzünüzü aydınlatsın, insanların sizi daha beğenmelerini sağlasın. Ayrıca belki sezonun gözdesi

dewy-skin-tricks1

Güzellik ürünlerini ne için kullanıyorsunuz? Yani saçınızı aydınlatması, yüzünüzü kırışıktan koruması, ellerinizi yumuştması haricinde ne için? İyi hissetmek için değil mi? Kokusuyla içinizi açsın, yüzünüzü aydınlatsın, insanların sizi daha beğenmelerini sağlasın. Ayrıca belki sezonun gözdesi o kaşmir paltoyu almak zor ama bordo bir ruj edinerek bir anda tüm havanızı değiştirebilirsiniz hem de çok cüzi bir yatırımla. O nedenle kozmetik ürünleri modanın da ötesinde psikolojik tatmin sağlar, önemlidir.

Size son günlerde çok sevdiğim ve elimden düşmeyen kozmetik ürünlerini sıralamak istiyorum. Pazartesiniz biraz gri geçiyorsa belki bu küçük önerilerden biri size mini bir destek sunabilir…

Garage Organics Hair Balm: Bu ürünü anlatmayı bı-ra-ka-mı-yo-rum! Çünkü daha önce hiçbir saç ürününden bu kadar etkilenmemiştim. Hair Balm’ın kıvamı kavanoz dudak nemlendiricilerini andırıyor. Aslında yoğun bir saç maskesi olarak tasarlanmış. Hem de Avrupa standardında çok ciddi bir organik ürün sertifikasına sahip (Cosmos Organic). Banyo öncesinde uygulayıp, şampuanla arındırmak için. Ama ben saçımın kuru ve şekilsiz dalgalarını düzeltmek için kullandım ve kendimi mahkum hissettiğim saç düzleştiricisini sonunda bıraktım. Banyodan sonra hafif nemli saça elimle kıvırcık formu vererek uyguluyorum. En son avuç içinde kalanı en tepelerdeki elektriklenen tellere sürüyorum. Sonra saçımın hem sağlık kazandığını hem de düzgün dalgalarını koruduğunu bilerek rahat ediyorum. Benim gibi kuru dalgalarınız varsa çok tavsiye ederim. Buradan inceleyebilirsiniz. 

ylang-ylang-calendula-copy

Schmidt’s Deodorant Ylang Ylang ve Calendula: Uzun süre sağlıklı bir deodorant aradıktan sonra mutluluğu Schmidt’s’de buldum. Daha önce kristal kaya tuzlarından kullandım, koltuk altım kurumaktan yara oldu. Meğer o kadar ince bir deriyi lüferin pullu sırtını ovar gibi kaya tuzlarıyla ovmamak gerekiyormuş. Ama antiperspirant deodorantların içindeki alüminyum ile metal yığını bir insan olarak gezmenin ve kanser riski taşımanın da hiç gereği yok. Schmidt’s Deodorant terlemeyi engellemiyor. Yani vücudunuzdan zehirli atıkları atmanızı sağlayan sifon sistemini tıkamıyor. Ama karbonat sayesinde atığın toksinini alıyor ve koku oluşumunu önlüyor. Alüminyum ile terin asitik yapısı çarpışmayınca sarı leke ihtimali çok aza iniyor. Islaklığa da bitkisel nişasta ile çözüm buluyor. Vegan sertifikası ile içinde kimyasal olmadığı garantilenmiş. Özellikle meme kanserinin çok çok arttığı bugünlerde koltukaltınıza ne kullandığınıza önem vermenizi öneririm. Ben yazın Bergamut ve Lime’lı versiyonu kullanmıştım. Şimdi Ylang Ylang ve Calendula olan biraz daha kışa uygun gibi geliyor ama kokuları çok hafif. Yani kötü koku yok ama buram buram doedorant kokusu da yok. Normal deodoranta göre pahalı ama bir Stick 6 ay kadar gidiyor. Yani aslında aynı paraya bir de sağlıklı diye düşünülebilir. Buradan inceleyebilirsiniz.

mac smoked almond lipstick

M.A.C Liptesity Smoked Almond Ruj: M.A.C’in yeni ruj koleksiyonu Liptensity sanırım şu ihtiyaçlar düşünülerek yaratılmış. Saten gibi hafif parlak bir sonuç istiyorsunuz (kabul edelim parlaklık arayışımız için geçen sene lipgloss’lar bir ara geri döner gibi oldu ama pek talep görmedi. Belki de dönmek için daha çok erkendi #toosoon) ama aynı anda rengi de güçlü olsun diyorsunuz. O zaman işi biraz zora sokuyorsunuz. Çünkü saten parlaklığında olan rujlar daha transparan oluyor ve tam renk vermiyor. Çok iyi renk veren rujlarsa mat ve çok kurutucu bir yapıda… Liptensity’de iki isteğiniz de karşılanıyor. Ben Smoked Almond (tütsülenmiş badem) isimli rengin hem ismine hem rengine vuruldum. Eğer eskiden Kinda Sexy kullanıyorduysanız ve yepyeni bir nude tonu arıyorsanız bu karakteristik rengi deneyin derim. Buradan inceleyebilirsiniz. 

Flormar Eyebrow Design Kit Medium: Kaş ürünleriyle ilgili sürekli yeni bir şey deniyorum. Beğendiklerimi paylaşıyorum. Uzun yıllar M.A.C Eyebrow isim asansörlü kalemin üzerine hiçbir şey geçemedi. Ama o da çok çabuk tükeniyordu maalesef. Sonra Flormar’ın bu kaş kitini gördüm, denedim ve beğendim. Bir kere Medium tonu tam ara ton arayanlar için çok uygun. İkincisi kolayca renk veriyor ve neyseki küllü bir renk veriyor.  İki farklı dokudan oluşuyor. Önce hafif kremsi olanı baz olarak kullanıyorsunuz. Hem sabitliyor, hem renk veriyor hem de üzerine kullanacağınız ürünün kalıcılığını arttırıyor. Sonra toz renklendirici ile şeklini veriyorsunuz. İçinde mini fırçası ve cımbızı da var. Ama ben daha ziyade M.A.C’in açılı eyeliner fırçası olarak satılan 266 numara ile uyguluyorum. Tabii dışarıda tazelemeniz gerekirse içinde fırça ile gelmesi çok iyi. Buradan inceleyebilirsiniz. 

Önce serum mu, yoksa yüz kremi mi sürmeli? Cevabı için tıklayınız. 

çağla bingöl