Son Dönemin En Instagramik Tatlıları!

Bildiğiniz gibi artık bir tatlıyı sadece yemek yeterli değil. Onun en iyi tatlı olması ve bunu da en şık Instagram karesi ile kanıtlayabilmesi önemli. Yoksa keyfi yarım kalıyor. Eskiden arkadaşlarla paylaşılan birkaç tatlı kaşık şimdi

Bildiğiniz gibi artık bir tatlıyı sadece yemek yeterli değil. Onun en iyi tatlı olması ve bunu da en şık Instagram karesi ile kanıtlayabilmesi önemli. Yoksa keyfi yarım kalıyor. Eskiden arkadaşlarla paylaşılan birkaç tatlı kaşık şimdi tüm sosyal medya aleminden ilgi görmezse “loser” yerine konuyor. Sanki şerbeti az kaçıyor, çikolatası tatsız kalıyor, profiterol topları sönüyor. Tabii ki mekan sahipleri de bunun farkında.

Eskiden bu karelere ortalama bir dondurma kubu ya da meyveli bir “bowl” yetiyordu. Fakat bazı yeni nesil tatlılar var ki işi farklı bir boyuta taşıdılar. İşte son dönemin en Instagramik Tatlıları!

Kömürlü Dondurma

Toronto’da ortaya çıkan bu dondurma aslında tüm güzellik sektöründe var olan kömür trendinin bir devamı gibi. Bir şeyleri gerçekte olmayan renklerde yemeyi seviyoruz. Eski yılların mavi dondurması da böyle bir ihtiyaçtı. iHalo Krunch isimli bu dondurma dükkanında en çok fotoğrafı çekilen siyah dondurma, Hindistan cevizli bir dondurmanın yenilebilir kömür ile renklendirilerek yaratılmış, külah da aynı şekilde. Matchalı ve pancarlı külahlar ve daha aşılmış lezzette dondurma ve sorbeler de mevcut. Burada dondurma yemek için sokak boyunca uzayıp giden kuyrukta beklemek gerekiyor. iHalo Krunch’ın yaratıcısı genç çift “bazı insanlar hiç Instagram karesi çekmeden direkt yemeğe başlıyorlar ve buna çok şaşırıyoruz” diyorlar.

French Toast Enstelasyonu 

Böyle bir tabağa başka bir isim veremedik. Melbourne’deki Glass Den isimli bu mekan sadece bir tatlı adresi değil. Her tabak insanların nefesini kessin, yemesinler sadece baksınlar diye yaratan bir yer. French Toast tabağı mekanın en çok paylaşılan lezzetlerinden.

Lava Cake Çılgınlığı 

Bir çeşit ters sufle olan lava cake’inize kaşığı batırdığınız anda monoton bir şekilde tabağın içine mi akıyor? Pardon ama artık bu sıkıcı hayata biraz renk katmanın zamanı gelmedi mi? Non Entree Desserts isimli Singapurlu mekan, sadece balık fanusundaki enfes dondurmalı peyzaja akan bu lava cake ile değil diğer akıl almaz tasarımdaki lezzetleri ile de Instagramı kasıp kavuruyor.

troppodonna

Sorry, the comment form is closed at this time.